وزیر ارتباطات: اپراتور چهارم پهنای باند ۸مگابیت بر ثانیه را به درب منازل میرساند

تاریخ ارسال خبر : 1389 مرداد        تعداد مشاهده : 6479
0 - 0
وزیر ارتباطات: اپراتور چهارم پهنای باند ۸مگابیت بر ثانیه را به درب منازل میرساند

وزیر ارتباطات گفت: حداكثر پهناي باند اپراتور فناوري اطلاعات(اپراتور چهارم) متناسب با كاربرد متفاوت خواهد بود اما براي مثال در سرويس ويدئو درخواستي حداقل پهناي باند 8 مگابيت بر ثانيه به منزل كاربران ارائه خواهد شد.


رضا تقي‌پور در گفت‌وگو با فارس در خصوص اينكه اپراتور فناوري اطلاعات دسترسي به چه پهناي باندي را براي كاربران فراهم مي‌كند، اظهار داشت: بهتر است فعلاً نام اين اپراتور را اپراتور IT نگذاريم.
وي ادامه داد: اين اپراتور شبكه‌اي است كه خدمات ديتا را ارائه مي‌كند و پهناي باند مورد نياز آن بستگي به كاربردها و سرويس‌هاي ارائه شده از طريق اين شبكه دارد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح كرد: براي مثال يكي از كاربردهاي اين شبكه ارائه فيلم به صورت درخواستي (video on demand) است كه پهناي باند مناسب اين سرويس حداقل 8 مگابيت بر ثانيه و بالاتر است كه در داخل شبكه اين پهناي باند را در اختيار كاربران قرار مي‌دهيم.
به گزارش فارس، پيش از اين قائم مقام وزير ارتباطات در امور بين الملل و فناوري از راه‌اندازي اپراتوري براي فعاليت در لايه دسترسي در آينده نزديك خبر داده بود.
بنابراين گزارش، مهدي اخوان بهابادي گفته بود: بستر فعاليت اين اپراتور فيبر نوري خواهد بود و در پروژه رساندن فيبر نوري (FTTX) قرار است فيبر تا در منازل كشيده شود
.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها