مطهري: بازنگري در روند واگذاري سهام مخابرات را بايد به مرجع حقوقي سپرد

تاریخ ارسال خبر : 1389 مرداد        تعداد مشاهده : 6509
0 - 0
مطهري: بازنگري در روند واگذاري سهام مخابرات را بايد به مرجع حقوقي سپرد

رييس كميته تحقيق‌و‌تفحص از مخابرات تاكيد كرد كه قضاوت در مورد بازنگري در روند واگذاري سهام مخابرات را بايد به يك مرجع قضايي سپرد.
علي مطهري نماينده شبستر، در گفت‌وگو با ايلنا، در مورد آخرين وضعيت تحقيق‌و تفحص از مخابرات اظهار داشت: گزارش هيات تحقيق‌وتفحص از مخابرات به پايان رسيده است و تنها در انتظار خلاصه نويسي براي قرائت در صحن علني مجلس است.
به گفته وي، دو هفته پي‌در‌پي وزير ارتباطات در كميسيون صنايع حضور يافته و بحث‌هايي نيز با مدير عامل اداره مخابرات صورت گرفته است.
رييس كميته تحقيق‌و‌تفحص از مخابرات، در ارتباط با تخلفات مشاهده شده در روند تحقيق و تفحص از مخابرات، از اعلام اين تخلفات تا پيش از قرائت گزارش هيات تحقيق و تفحص در صحن علني خودداري كرد و يادآور شد: به اين تخلفات بايد در قوه قضاييه رسيدگي شود. اما در روند بررسي‌ها هيات تحقيق و تفحص با ابهاماتي مواجه شد كه در گزارش آمده است.
مطهري خصوصي‌سازي مخابرات را از جمله موارد ابهام‌برانگيز در بررسي‌هاي اين هيات عنوان كرد و گفت: كار وزارت ارتباطات و مخابرات كار بسيار بزرگي است كه در مسير انجام آن ممكن است مشكلاتي انجام شود.
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس در مورد طرحي كه اخيرا براي بازنگري در فروش سهام مخابرات در مجلس در حال تدوين است، تاكيد كرد: بازنگري در روند واگذاري سهام مخابرات يك امر حقوقي است و همچنان اين واگذاري داراي ابهاماتي است كه در اذهان باقي مانده است. به‌گونه‌اي كه قضاوت در اين مورد را بايد يك كار حقوقي دانست و به مرجع حقوقي واگذار كرد.
به گفته وي، واگذاري سهام مخابرات مي‌توانست بهتر از اين صورت گيرد. با وجود اينكه بارها در اين مورد از وزراي مربوطه سوال شده است، اما من از راي مثبت نمايندگان به اظهارات وزير تعجب كردم.
مطهري در پايان اذعان داشت: تمامي مواردي كه اعضاي هيات تحقيق و تفحص در مورد آن ابهام داشتند، در گزارش نهايي آمده است كه پس از تعطيلات در صحن علني قرائت خواهد شد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها