خطر ابتلا به بیماری زنگ گوش با استفاده مستمر از تلفن‌همراه

تاریخ ارسال خبر : 1389 مرداد        تعداد مشاهده : 6275
0 - 0
خطر ابتلا به بیماری زنگ گوش با استفاده مستمر از تلفن‌همراه

ICTna.ir - استفاده مستمر از تلفن‌همراه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری زنگ زدن گوش که به عنوان نخستین نشانه از اختلالات شنوایی محسوب می‌شود را تا دو برابر افزایش دهد.


به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) نتایج حاصل از یک مطالعه جدید که در نشریه بریتانیای "پزشکی شغلی و محیطی" منتشر شده است، نشان می‌دهد که بین بیماری‌های مزمن شنوایی که دست‌کم سه ماه برای هر فرد بروز کرده‌اند و همچنین استفاده مستمر از تلفن‌همراه به مدت 4 سال رابطه مستقیم وجود دارد.


"جیل مورای"(Gail Murray) مدیر مرکز شنوایی‌سنجی مرکز پزشکی دانشگاه اوهایو آمریکا گفت: «در حال حاضر شاهد رشد قابل ملاحظه اختلالات شنوایی بین افراد میانسال هستیم که ما علت اصلی آن را در ارتباط با محصولات الکترونیکی می‌دانیم. بیماری زنگ شدن گوش یکی از شایع‌ترین این اختلالات است که در این زمینه بروز می‌کند».


لازم به ذکر است که برای بررسی ارتباط میان استفاده مستمر از تلفن‌همراه و بروز بیماری زنگ زدن گوش، محققان دانشگاه پزشکی وین در کشور اتریش 100 بیمار که نیازمند استفاده از روش‌های درمانی برای بیماری زنگ گوش بودند را بررسی و آن‌ها را با 100 نفر دیگری که به این بیماری مبتلا نبودند و در گروه سنی و جنسیت مشابه به سر می‌بردند، بررسی کردند. این دو گروه برای مدت یک سال مورد مطالعه قرار گرفتند و مواردی از جمله فشار خون، اختلالات شنوایی، بیماری‌های وابسته به گوش و ... در آن‌ها بررسی شد.


در پایان این بررسی مشخص شد آن دسته از افراد سالم که به طور مستمر با تلفن‌همراه صحبت می‌کردند، 37 درصد بیشتر از بقیه در معرض ابتلا به بیماری زنگ گوش قرار گرفتند. افرادی که به طور میانگین روزانه 10 دقیقه با تلفن‌همراه خود صحبت کردند نیز 71 درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به این بیماری قرار داشتند.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها