آخرین وضعیت تحقیق وتفحص ازمخابرات

تاریخ ارسال خبر : 1389 مرداد        تعداد مشاهده : 6535
0 - 0
آخرین وضعیت تحقیق وتفحص ازمخابرات

 

 


 

 رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی از جمع بندی نهایی گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران خبر داد و گفت: موضوعات مطرح شده در تحقیق و تفحص در قالب یک گزارش تا ماه آینده در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.


علی مطهری در گفتگو با مهر با اشاره به حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز سه شنبه هفته گذشته در کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: رضا تقی پور در این نشست در زمینه گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات به اعضای کمیسیون صنایع و معادن پاسخ داد و در مورد ابهامات پیرامون این گزارش توضیحاتی ارائه کرد.
 
وی گفت: با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کمیسیون صنایع و معادن، آخرین جلسه جمع بندی گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران برگزار شد و این گزارش به زودی در نوبت رسیدگی در صحن علنی قرار می گیرد.
مطهری با اشاره به سئوالات برخی نمایندگان کیسیون صنایع و معادن در رابطه با این گزارش و پاسخهای وزیر ارتباطات گفت: موضوعات مطرح شده در قالب گزارش در صحن علنی مجلس قرائت می شود.
 
وی زمان قرائت این گزارش را در صحن مجلس ظرف یک ماه آینده اعلام کرد.
 
به گزارش مهر، اواخر سال 87، تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران در 14 محور در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که بررسی نحوه هزینه کرد وجوه خارج از شمول در اختیار مدیران، نحوه عملکرد مرکز تحقیقات مخابرات ایران و نحوه اجرای پروژه‌ها و انجام هزینه‌ها در بودجه سالانه از جمله این محورها بود.
 
همچنین بررسی نحوه قیمت تمام شده خدمات تلفن ثابت و همراه و اعمال آن در محاسبات بودجه سالانه شرکت‌های مخابراتی، بررسی نحوه اجرای مناقصه‌ها و مزایده‌های چهار سال گذشته و نحوه پرداخت حقوق پیمانکاران پروژه‌ها، بررسی تحقق برنامه‌های شرکت مخابرات در برنامه پنج ساله چهارم و بررسی خطوط ثابت و همراه واگذار شده به اشخاص حقیقی و حقوقی بدون ضابطه از جمله محورهای این تحقیق است.
 
بررسی خسارات وارده به مردم و مشترکین ناشی از عدم انجام به موقع تعهدات مخابرات در زمینه تلفن ثابت و همراه، بررسی عدم بهبود کیفیت ارتباطات تلفن همراه با وجود گذشت چند سال و انتخاب مشاور خارجی و خریدهای سنگین در شهرهای بزرگ کشور خصوصا تهران، بررسی گران شدن پیام کوتاه بدون مصوبه مجلس، بررسی دلایل تاخیر و تولید اجرای پروژه شش میلیارد تومانی تلفن همراه از طریق کنسرسیوم داخلی، چگونگی انتقال دارایی‌های شرکت‌های زیرمجموعه مخابرات پیش از ورود به بورس از دیگر محورهای این تحقیق و تفحص است.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها