بعد از میکرو سیم کارت; نانو سیم کارت از راه میرسد

تاریخ ارسال خبر : 1391 فروردین        تعداد مشاهده : 7323
0 - 0
بعد از میکرو سیم کارت; نانو سیم کارت از راه میرسد

وقتی گجت ها روز به روز کوچک تر و باریک تر می شوند لازم است سیم کارت تلفن های همراه نیز جای کمتری اشغال کنند. میکرو سیم کارت ها مدتی است که در حال جا افتادن در بازار هستند و هر روز مدل های جدیدی از تلفن ها و تبلت ها از میکرو سیم کارت به جای سیم کارت های معمولی استفاده می کنند. اما مثل اینکه قرار است آنها باز هم کوچک تر بشوند و نسل بعدی «نانو سیم کارت» نام دارد.

 

به گزارش نارنجی اما فعلا دو طراحی برای نانو سیم کارت جدید وجود دارد. یکی توسط گروه نوکیا، موتورولا و RIM طراحی شده و آنها پتنت های مربوط به آن را در اختیار دارند و دیگری توسط اپل طراحی شده است.

 

در این میان اپل پیشنهاد کرده طراحی نانو سیم کارت اش را با لیسانس رایگان در اختیار شرکت های دیگر قرار بدهد و برای این کار موافقت شرکت های مخابراتی اروپایی را هم به دست آورده است.

 

به هر حال در نهایت یکی از این دو طرح به عنوان استاندارد جهانی برای سیم کارت های جدید شناخته خواهد شد. اپل می خواهد با ارایه رایگان حق استفاده از طرح خودش، طراحی سیم کارت جدید را به نام خودش ثبت کند و نوکیا، موتورولا و RIM هم بر قابلیت های طرح خودشان تاکید دارند. این موضوع سبب می وشد که یک کشمکش حقوقی جدید بین این شرکت ها در خواهد بگیرد. نتیجه آن هر چه که بشود، ما باید باید منتظر سیم کارت های کوچک تر برای تلفن های همراه مان باشیم.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها