همراه داشتن موبايل در مدارس ممنوع گردید

تاریخ ارسال خبر : 1390 شهریور        تعداد مشاهده : 6630
0 - 0
همراه داشتن موبايل در مدارس ممنوع گردید

 

 

ريیس آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌ همراه داشتن گوشی تلفن همراه در مدرسه ممنوع می باشد و مدارس نیز اختیار برخورد با این موضوع را دارند.


بر اساس این گزارش ؛ سیدعلی یزدیخواه در نشست خبری توجه به استعدادهای برتر را یکی از برنامه‌هاي امسال آموزش و پرورش شهر تهران عنوان کرد و افزود: به همین دلیل در حوزه مدارس نمونه دولتی ظرفیت پذیرش دانش‌آموزان نسبت به سال گذشته حداقل 3 برابر و در مدارس استعدادهای درخشان ظرفیت پذیرش 2 برابر شده است. یزدیخواه اضافه کرد:‌ دانش‌آموز مجاز می باشد که وسایل مرتبط با تحصیل را به مدرسه بیاورد. براین اساس آوردن گوشی تلفن همراه به مدارس براساس آیین‌نامه‌های انضباطی ممنوع است و مدارس نیز اختیار برخورد با این موضوع را دارند بنابراین اگر والدین به خاطر نگرانی‌های مربوط به مسائل اضطراری بر این موضوع اصرار دارند، باید بدانند که تمام مدارس از امکانات ارتباطی برخوردارند.
برنامه‌ريزي رگولاتوري براي تامين نياز فرکانسي شبکه‌هاي تلفن همراه براساس مطالعات موسسه‌هاي استانداردگذاري ARIB و TTC ژاپن، TTA کره و CCSA چين که در قالب يک مقاله در اجلاس پنجم اتحاديه ارتباطات آسيا - اقيانوسيه (APT) براي آمادگي کنفرانس جهاني ارتباطات راديويي در بوسان کره جنوبي ارائه شد، در حال حاضر حدود 380 مگاهرتز باند فرکانسي با همخواني بين‌المللي پايين در هر کشوري از منطقه آسيا - اقيانوسيه در دسترس شبکه‌هاي تلفن همراه است. عظيم‌فرد، مدير کل صدور پروانه سرويس‌هاي راديويي رگولاتوري و يکي از نمايندگان شرکت‌کننده ايران در اجلاس APG - در شهر بوسان کره جنوبي در هفته اول شهريورماه سال جاري با بيان اين مطلب در بخشي از گزارش خود از اين اجلاس اظهار كرد: با توجه به پيش‌بيني به عمل آمده توسط گروه فوق، تقاضا براي پهناي باند بيشتر در بازه زماني 2016 تا 2018 ميلادي به اوج خود خواهد رسيد. به همين منظور جهت تامين بستر فرکانسي لازم براي عدم توقف توسعه پرسرعت انتقال داده، لازم است که دولت‌هاي منطقه آسيا – اقيانوسيه نسبت به آزادسازي و تخصيص باندهاي فرکانسي بيشتر براي شبکه‌هاي تلفن همراه اقدام كنند. وي با اشاره به افزايش سرعت حجم ترافيک داده در شبکه‌هاي تلفن همراه پس از عملياتي شدن سرويس‌هاي متعدد باند پهن گفت: امروزه امکان ارتباط تلفني در پايانه‌هاي مشترکين تلفن همراه، تنها يک امکان مقدماتي در ميان ده‌ها خدمت پيشرفته است. خدمات باند پهن ارائه شده در شبکه‌هاي تلفن همراه در حال گسترش بوده و سازندگان در حال ارائه مداوم پايانه‌هاي ارزان قيمت مفصل‌تر در بازار هستند. در حال حاضر رشد ظرفيت ترافيکي داده در شبکه‌هاي تلفن همراه از الگوي شبکه‌هاي داده کابلي پيروي کرده و به همان نسبت نيز نيازمند پشتيباني و توسعه است.
مدير کل صدور پروانه سرويس‌هاي راديويي با بيان اينکه براساس مطالعات انجام شده، حجم ترافيک داده در جهان در سال‌هاي 2010 تا 2015 بيست و شش برابر خواهد شد که در آن ترافيک منطقه آسيا – اقيانوسيه با حجم 39 درصدي از ترافيک جهاني، در سال 2015 به 2700 پتابايت در ماه خواهد رسيد، بنابراين در هر سال نيز ترافيک داده حدود دو برابر خواهد شد. تا ژانويه 2011 هفتاد و سه اپراتور در اين منطقه اقدام به ارائه خدمات باند پهن كرده‌اند.

منبع:ictnaصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها