وزارت بهداشت: BTS ها برای سلامت ساکنان و همسایه ها خطرناک نیست

تاریخ ارسال خبر : 1390 شهریور        تعداد مشاهده : 6254
0 - 0
وزارت بهداشت: BTS ها برای سلامت ساکنان و همسایه ها خطرناک نیست

رييس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: شدت پرتوهاي منتشر شده از آنتن‌هاي تلفن همراه در مناطق مسكوني و اماكن عمومي بسيار كم می باشد.
 
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، 'كاظم ندافي' افزود: آنتن‌هاي تلفن همراه بايد به گونه‌اي در سطح شهرها، روستاها و مناطق مختلف نصب شود كه پرتوهاي هريك از آنها، منطقه وسيعي را زير پوشش قرار دهد، به همين دليل اين آنتن‌ها عموما روي پشت‌بام‌ها يا روي دكل‌هاي بلند نصب مي‌شوند و امواج اين آنتن‌ها در فواصل كم از آنتن، به سطح منازل مسكوني نمي‌رسد.
وي افزود: با فاصله گرفتن از آنتن‌ها به علت پخش شدن موج در فضا، شدت پرتو به سرعت كاهش مي‌يابد به گونه‌اي كه خانه‌ها و مردم در ميدان‌هاي بسيار ضعيف قرار مي‌گيرند.
رييس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت گفت: پرتوهاي ناشي از نصب آنتن تلفن همراه روي پشت بام منازل، براي ساكنان آن منزل يا همسايه خطرناك نيست و به علت نصب آنتن در ارتفاع بالا، موج‌هاي منتشر شده به خانه‌اي كه آنتن‌ روي آن نصب شده و خانه‌هاي مجاور نمي‌رسد.

وي تاكيد كرد: شرايط نصب و بهره‌برداري از آنتن‌هاي تلفن همراه در ايران به گونه‌اي است كه در شرايط فعلي بر مبناي اطلاعات تاييد شده توسط مجامع علمي جهاني، مردم مي‌توانند بدون نگراني، از اين فناوري سودمند در برقراري ارتباطات بهره‌مند گردند.

ندافي ادامه داد: مركز نظام ايمني هسته‌اي و امور حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژي اتمي به طور مستمر بر عملكرد اپراتورهاي تلفن همراه نظارت دارد تا اطمينان حاصل شود كه همواره شدت ميدان‌هاي الكترومغناطيسي ناشي از نصب آنتن‌هاي ياد شده، در محل‌هاي كار و زندگي مردم با استانداردهاي مربوطه مطابقت دارد.

منبع:ictnaصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها