گوشي‌هاي تلفن همراه قاچاق جمع آوري مي شود

تاریخ ارسال خبر : 1390 شهریور        تعداد مشاهده : 6588
0 - 0
گوشي‌هاي تلفن همراه قاچاق جمع آوري مي شود

جلسه هماهنگي براي مبارزه با قاچاق تلفن همراه و همچنين جمع آوري گوشي‌هاي قاچاق در سطح عرضه در ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز با حضور نمايندگان تمامي دستگاه‌هاي مسوول و نماينده شوراي اصناف، رييس اتحاديه مرتبط و نمايندگي‌هاي شركت‌هاي توليدي در ايران برگزار گردید.
 
به گزارش ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز، در اين جلسه 'مهدي ابويي'، معاون پيشگيري و هماهنگي امور سازمان‌ها و استان‌ها ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز با توجه به تصميم دولت در به حداقل رساندن تعرفه گوشي تلفن همراه با هدف پيشگيري از قاچاق آن بر اقدام فوري و همه‌جانبه همه دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق تلفن همراه تأكيد نمود.
ابويي از نمايندگي‌هاي شركت‌هاي توليدي به ويژه چهار برندي كه 80 درصد سهم بازار كشور را در اختيار دارند خواست نياز بازار را صرفاً از طريق واردات مجاز تأمين كنند.
وي افزود: با توجه به اين كه تعرفه واردات به حداقل رسيده، مسووليت واردات به صورت قاچاق با نمايندگي‌ها است.
دراين جلسه تصميمات لازم در زمينه كاهش مدت زمان ترخيص كالا در گمرك، اطلاع‌رساني در زمينه خريد محصولات اصلي و غير قاچاق و همچنين تشديد همه جانبه با ورود و حمل و نقل گوشي تلفن همراه قاچاق به ويژه نحوه جمع‌آوري گوشي‌هاي غيرمجاز و قاچاق در سطح عرضه اتخاذ شد.
براين اساس سازمان‌ استاندارد، سازمان حمايت از مصرف كنندگان، شوراي اصناف، نمايندگي‌هاي تلفن همراه، اتحاديه فروشندگان تلفن همراه و سازمان تنظيم مقررات راديويي بايد تبليغات و اطلاع رساني لازم درباره محصولات استاندارد و اصل را انجام دهند.
ابويي يكي از مصوبات اين جلسه را جلوگيري از فروش موبايل توسط واحدهاي صنفي تعمير تلفن همراه اعلام كرد و افزود: بايد واحدهاي صنفي فاقد مجوز نيز در مدت معيني كه از سوي اتحاديه مشخص مي‌شود، اقدام به اخذ مجوز كنند در غير اين صورت پلمب مي‌شوند.
معاون پيشگيري و هماهنگي امور سازمان‌ها و استان‌ها ستاد مركزي گفت: واحدهاي صنفي فروش تلفن همراه موظف هستند تا ويژگي‌هاي تلفن‌هاي همراه اصل و تقلبي را در معرض ديد عموم قرار دهند.
همچنين نيروي انتظامي مأموريت يافت براي برخورد جدي و همه‌جانبه با قاچاق تلفن همراه در مرزها، حمل و نقل و سطح عرضه اقدامات لازم را انجام دهد.
يكي ديگر از مصوبات اين جلسه، گسترش نمايندگي‌هاي مجاز شركت‌هاي معتبر تلفن همراه در سراسر كشور بود.

منبع:ictnaصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها