آیا همراه اول قصد دارد همه را با خودش در خلیج فارس غرق کند؟

تاریخ ارسال خبر : 1390 شهریور        تعداد مشاهده : 6518
0 - 0
آیا همراه اول قصد دارد همه را با خودش در خلیج فارس غرق کند؟

 

 

وبسایت خبری-تحلیلی الف: دو هفته ايي است که دعواي همراه اول با ايرانسل بر سر نام ليگ برتر و جامش به جاي باريک کشيده شده است. همراه اول  15ميليارد تومان خرج کرد تا حامي ويژه ليگ خليج فارس شود.ايرانسل اما در آخرين ثانيه هاي مانده به ليگ توانست فقط با  2 ميليارد و 700 ميليون تومان همان کار و بيشتر از آن را انجام دهد. ايرانسل جام را به نام خود زد تا ليگ يازدهم فوتبال خليج فارس ايران  حامي مالي ديگري پيدا کند.


به گزارش الف، بزرگترين اپراتور تلفن همراه خاورميانه وقتي ديد بازي را در زمينش به ايرانسل  واگذار کرده است اعلام نمود مسولين سازمان ليگ نام خليج فارس ايران را به ايرانسل فروختند و ليگ برتر فوتبال جام خليج فارس ايران به ليگ برتر ايران جام ايرانسل تغيير نام داده است. پاي مجلس و وزير ورزش هم خيلي زود  به موضوع بازشد. آتش تهيه يک وبسايت خبري  و فرستادن پيامک هاي انبوه  با مضامين زرد  در دستور کار يک جريان خاص رسانه اي قرار گرفت تا قرارداد جام ايرانسل لغو شود."آيا خليج فارس فروشي است؟" خليج فارس به دو ميليارد تومان فروخته شد" و امثال اينها حرکاتي بود تا ذهن مخاطبان خاصي مثل نمايندگان مجلس و اصحاب رسانه را با خود همراه نماید.


اما بعد از شروع بازيها خليج فارس بزرگتر از قبل در ميانه ميدان حک شده بود . خبري از حذف نام خليج فارس در تبليغات ايرانسل نبود. دو اپراتور تلفن همراه ؛ دو قرائت از نام ليگ برتر؛  اولي ليگ برتر ايران جام خليج فارس دومي ليگ برتر خليج فارس جام ايرانسل. در واقع هرگز عبارت عزيز "خليج فارس" از عنوان ليگ برتر حرفه اي کشور حذف نشده و هيچ چيز تغيير نکرده بود، ليگ برتر فوتبال کشور همواره با نام  ليگ خليج فارس برگزار شده و مي شود. اين جريان رسانه اي با تحريک احساسات عمومي و مسئولين، اين طور القا کرد که نام خليج فارس از عنوان ليگ سال 90-91 حذف و نام اپراتور رقيب جايگزين آن شده است. دعواي تجاري همراه اول با ايرانسل بر سر تصاحب جام ليگ برتر فوتبال کشور بالا گرفت. کم اطلاعي برخي نمايندگان مجلس و وزير تازه وارد ورزش از قوانين بين المللي فيفا  رفت تا کار دست فوتبالمان دهد. حالا اگر نمايندگان مجلس و وزير ورزش در قراردادهاي سازمان ليگ دخالت کنند با توجه به قانون فيفا در خصوص دخالت نکردن دولتها در فوتبال ، ليگ فوتبال و هر چه در فوتبال داريم تعليق مي شود. فوتبال ايران بيوه مي شود نه اسمي ازش مي ماند نه رسمي اگر دولت و مجلس بخواهند در آن دخالت کنند.

ارسال کنندگان پيامک هاي انبوه و وبسايت نزدیک به روابط عمومي همراه اول خيلي زود شناسايي شدند تا دست همراه اول براي اهالي رسانه رو شود.حال که معلوم شده بود اسم خليج فارس را به ايرانسل نفروخته اند و سايه خليج هميشه فارس هنوز بر سر ليگ برتر فوتبال ايران است، دستگاه تبليغاتي شروع به کار کرد که " چو ايران نباشد تن من مباد " و نام ايران از ليگ برتر حذف شده!!


اکنون شعله هاي جنگ تجاري دو اپراتور تلفن همراه کشور دارد فروکش مي کند و زواياي گريه و زاري براي نام خليج فارس و ايران معلوم شد. حالا با گذشت 4 هفته از ليگ برتر خليج فارس ايران و در آستانه پنجمين هفته برگزاري ليگ،  نه نام خليج فارس حذف شده و نه نام ايران. اين سئوال مطرح است: آيا همراه اول قصد دارد  همه را با خودش غرق کند آنهم در خليج فارس ايران؟

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها