نوسازی شبکه سیمکارتهای اعتباری همراه اول

تاریخ ارسال خبر : 1390 مرداد        تعداد مشاهده : 6493
0 - 0
نوسازی شبکه سیمکارتهای اعتباری همراه اول

 

 

معاون شرکت ارتباطات سیار ایران از آغاز نوسازی شبکه سیمکارتهای اعتباری همراه اول خبرداد و گفت: نخستین اقدام برای این عملیات، برگردان 1.5میلیون شماره مشترکان سیمکارتهای اعتباری بود که انجام شد و قرار است ظرف یک سال آینده تمام سوئیچ‌های این شبکه نوسازی شود.
حسن رضوی در گفتگو با مهر با اشاره به پروژه نوسازی و توسعه شبکه موبایل همراه اول اظهار داشت: این پروژه که تا پایان تیرماه سال آینده تمامی سوئیچ های شبکه همراه اول را نوسازی کرده، ظرفیت سازی برای 40 میلیون مشترک را نیز دربردارد.


وی با بیان اینکه این پروژه برپایه شبکه هوشمند IN ظرفیت سازی و نوسازی می شود، خاطرنشان کرد: نسخه های جدید شبکه IN خریداری شده که این تجهیزات به روز بوده و توانایی تحت پوشش قراردادن 40 میلیون مشترک سیم کارت اعتباری را خواهد داشت.
 
معاون امور مناطق شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه این شبکه قابلیت ارتقا تا 20 میلیون مشترک دیگر را نیز خواهد داشت، افزود: پیش از این سیستم های شبکه اعتباری قدیمی بود که با تغییرات صورت گرفته از این پس به صورت هوشمند عمل خواهد کرد.
 
وی با اشاره به پرشدن سیستم IN شبکه همراه اول اضافه کرد: ظرفیت اولیه این شبکه که حدود 6 سال گذشته خریداری شده برای 30 میلیون مشترک تعبیه شده بود که این ظرفیت به اشباع رسیده و براین اساس راهی جز پیاده سازی تکنولوژی جدید دراین بخش وجود ندارد.
 
رضوی با تاکید براینکه شبکه جدید اعتباری همراه اول قابلیت سرویس دهی تا 60 میلیون ظرفیت را خواهد داشت، گفت: در صورت بروز مشکل در شبکه، این سیستم قابلیت جایگزینی خواهد داشت و اختلالی در ارتباطات مشترکان به وجود نمی آید.
 
وی از انجام اولین برگردان برای نوسازی شبکه IN همراه اول به منظور ارتقای سیستم یک و نیم میلیون شماره مشترکان اعتباری خبرداد و گفت: در انجام عملیات کابل برگردان، تمامی سعی مان این است که اختلالی برای مشترکان پیش نیاید؛ به همین دلیل این عملیات از ساعات اولیه بامداد تا 5 صبح صورت می گیرد و اختلالات محسوس نخواهد بود.
 
بر اساس این گزارش ، مدیرعامل همراه اول نیز هفته گذشته و در هفدهمین سالروز عرضه سیم کارت در ایران از نوسازی تمامی سوئیچ‌های شبکه اعتباری همراه اول طی یکسال آینده خبرداد و بابت اختلالات احتمالی برای مشترکان پیشاپیش عذرخواهی کرد.
 
وحید صدوقی از رسانه ها خواست با عملیات نوسازی شبکه همراه اول مانند کابل برگردانهای شرکت مخابرات تهران برخورد کرده و واژه اختلال را برای کابل برگردانهای همراه اول به کار نبندند.
 
وی با اشاره به زیر بار رفتن شبکه جدید IN ، برای نوسازی تمامی سوئیچ‌های شبکه همراه اول، اختلالات پیش آمده هفته های اخیر در این شبکه را مربوط به عملیات مذکور عنوان کرد.

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها