براي ارائه خدمات نسل 3 تلفن همراه در 8 شهر جديد بايد 5 ماه ديگر صبر کرد

تاریخ ارسال خبر : 1390 بهمن        تعداد مشاهده : 6592
0 - 0
براي ارائه خدمات نسل 3  تلفن همراه در 8 شهر جديد بايد 5 ماه ديگر صبر کرد

 در حالي که هنوز بايد پنج ماه ديگر صبر کنيم تا اپراتور تازه از گرد راه رسيده خدمات خود را در 8 شهر ديگر هم ارائه کند، معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ضمن تکذيب خبر جريمه رايتل در گفت‌وگو با مهر اعلام کرد: بسياري از مباحث ضرورتي ندارد رسانه‌اي شوند.
او به مهر گفت: مطابق پروانه، بررسي و نظارت بر عملکرد اپراتور تامين تله‌کام در حال انجام است و چنان‌چه موارد تخطي و جرايمي اثبات شود قطعا اعمال مي‌شود اما اين بدان معني نيست که به محض آن که اپراتور راه‌اندازي رسمي شبکه خود را آغاز کرد، برايش جريمه در نظر گرفته شود. وي با تکذيب انتشار برخي اخبار در مورد جريمه اپراتور سوم تلفن همراه گفت: بررسي تاخير در واگذاري سيم‌کارت‌هاي رايتل براساس مفاد پروانه فعاليت اين اپراتور صورت مي‌گيرد اما هنوز تصميمي بابت جريمه اين تاخير گرفته نشده است. به گزارش مهر، سومين بهره‌بردار شبکه تلفن همراه کشور که هم اکنون شبکه خود را مبتني بر نسل سوم موبايل در کرج و با نام تجاري رايتل راه‌اندازي کرده است قرار بود طبق پروانه از خردادماه امسال واگذاري سيم‌کارت‌هاي خود را آغاز کند. هفته گذشته و يک روز پس از راه‌اندازي رسمي شبکه سيم‌کارت‌هاي رايتل، برخي اخبار از تعيين مبلغ 480 ميليارد تومان توسط سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به عنوان جريمه تاخير در راه‌اندازي اين شبکه خبر دادند که در اين راستا معاون نظارت و اعمال مقررات اين سازمان اين موضوع را تکذيب کرد.
برخورد با تامين تله‌کام بر اساس پروانه
حسن رضواني در گفت‌وگو با مهر با تاکيد بر اين که بررسي فعاليت اپراتور سوم بر اساس پروانه ارائه شده به اين اپراتور بايد روال خود را طي کند، اظهار داشت: اين اپراتور يک سري تعهداتي بر اساس پروانه فعاليت خود دارد که بايد آن‌ها را عملياتي کند و در نهايت چنان چه اپراتور تامين تله‌کام متعهد به تعهدات خود نبود متناسب با مفاد پروانه با اين اپراتور برخورد مي‌شود. وي تصريح کرد: به طور مسلم تاخير در اجراي پروژه اپراتور سوم توسط تامين تله‌کام مشخص است اما اين که به اين موضوع جريمه‌اي تعلق بگيرد و يا خير تاکنون مبلغي براي اين موضوع تعيين نشده است و بايد ابعاد مختلف پروانه فعاليت اين اپراتور بررسي شود. معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري با تاکيد بر اين که نظارت بر پروژه‌هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات بدون وقفه و به صورت دائم توسط اين سازمان در حال انجام است اضافه کرد: متاسفانه بحث‌هايي همچون جريمه اپراتور درست يک روز پس از آن که اپراتور شبکه خود را راه‌اندازي کرده مربوط به رقابت‌هاي ناصحيحي است که بعضا انجام مي‌شود.
رضواني با تاکيد بر اين که مبلغ جريمه اين اپراتور مواردي حقوقي است که تنها با ارائه مدارک و مستندات قابل بررسي و اعمال است گفت: اصل مسئوليت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و اپراتور تامين تله‌کام اين است که اين تعهدات انجام شده و توسعه صورت گيرد که مطابق زمان آن را نظارت خواهيم کرد.
پوشش ناتمام رايتل در کرج
وي با اشاره به اين که رگولاتوري به هيچ عنوان از اصول پروانه صادره کوتاه نخواهد آمد در مورد وضعيت فعلي شبکه رايتل که در فاز نخست در کرج راه‌اندازي شده است، به مهر گفت: پوشش شبکه کرج 100 درصد نيست اما براي واگذاري سيم‌کارت قابل قبول است؛ به هر ترتيب شروع هر شبکه نياز به بهينه‌سازي و تنظيمات دارد اما در مجموع قابل قبول ارزيابي شده است. معاون رگولاتوري ادامه داد: هر قدر اپراتور سوم در راه‌اندازي شبکه خود زمان را از دست دهد دوره حفاظتش نيز از دست مي‌رود و نهايتا ديگر اپراتورها براي ارائه سرويس‌هاي نسل سوم وارد ميدان مي‌شوند. رضواني درباره برقراري اتصال متقابل اپراتور سوم با ديگر اپراتورهاي کشور به مهر گفت: اينترکانکشن با اپراتورها برقرار شده و تنها مقداري محدوديت در کانال‌هاي ارتباطي‌شان وجود دارد که در حال پيگيري براي رفع آن هستيم. وي با بيان اين که تامين تله‌کام متناسب با راه‌اندازي شبکه فعلي خود آنتن BTS نيز نصب کرده است خاطر نشان کرد: واگذاري سيم‌کارت اعتباري و دائمي و ديتا به صورت همزمان مطابق با پروانه اجبار نيست و مهم از نظر رگولاتوري واگذاري سيم‌کارت است چرا که سيستم صورت‌حساب‌گيري سيم‌کارت‌ها متفاوت بوده و زمان راه‌اندازي آن تفاوت خواهد داشت.
وضعيت پوشش تا سه ماهه اول 91
اين مقام مسئول در مورد ميزان تعهدات اين اپراتور نيز به مهر گفت: از زمان لازم‌الاجرا شدن اين قرارداد تا پايان سال اول، اپراتور سوم بايد 8 شهر کشور را تحت پوشش قرار دهد که 5 شهر آن جزو شهرهاي اول پرجمعيت کشور مي‌باشند. همچنين اين اپراتور بايد در پايان سال دوم نيز مراکز استان‌ها و شهرهاي بالاي 250 هزار نفر را پوشش دهد. به گزارش مهر، اپراتور تامين تله‌کام وابسته به شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي ارديبهشت ماه سال 89 موفق به دريافت پروانه بهره‌برداري از سومين شبکه تلفن همراه در کشور شد و متعهد گرديد تا اين شبکه را ظرف مدت 9 ماه از زمان لازم‌الاجرا شدن پروانه راه‌اندازي کند. اپراتور سوم براي نخستين‌بار نسل سوم موبايل را که قابليت‌هايي چون دسترسي به اينترنت پرسرعت، مکالمه تصويري و ارسال پيام‌هاي چندرسانه‌اي را داراست در کشور عرضه خواهد کرد.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها