سيم‌كارت‌هاي وديعه‌دار چه مزايايي دارند؟

تاریخ ارسال خبر : 1390 دی        تعداد مشاهده : 6295
0 - 0
سيم‌كارت‌هاي وديعه‌دار چه مزايايي دارند؟

سال 1385 كه مبلغ ثبت‌نام سيم‌كارت‌هاي دائمي همراه اول با کد 0912 به 288 هزار تومان رسيد، از اين مبلغ، 150هزار تومان به‌عنوان وديعه، 40 هزار تومان به‌عنوان توسعه مخابرات روستايي و همين مقدار به‌عنوان هزينه نصب و 57 هزار تومان به‌عنوان ماليات در نظر گرفته شده بود كه بعد از اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده اين رقم‌ها تغيير كرد و 120 هزار تومان به‌عنوان هزينه اتصال به شبكه، 3600 تومان به‌عنوان ماليات و 160 هزار تومان به‌عنوان وديعه اختصاص يافت.

 

به گزارش ایسنا بر اساس آخرين اعلام، ودايع مشترکان تلفن همراه و ثابت هم‌چنان نزد شرکت مخابرات باقي مي‌ماند و مشترکاني که ودايع آنان نزد شرکت مخابرات بماند، مي‌توانند از مزاياي ودايع خود استفاده كنند.

 

مزاياي ودايع تلفن همراه دائمي و تلفن ثابت شامل استفاده از تعرفه پايين‌تر مکالمات تا سقف 20 درصد، اعتبار مکالمه تا سقف وديعه و استفاده از رومينگ بين‌الملل بدون سپردن وديعه جديد است. هم‌چنين مشترکاني که وديعه آنان نزد شرکت مخابرات باقي بماند، درصورت داشتن بدهي تا سقف وديعه، تلفن آنان قطع نخواهد شد.

 

چنانچه مشترکان به هر دليلي نتوانند يا نخواهند از تلفن ثابت يا همراه خود استفاده كنند، مي‌توانند با مراجعه به امور مشترکين شرکت مخابرات با تحويل سيم‌کارت يا خط تلفن ثابت خود، وديعه در اختيار مخابرات را دريافت كنند.

 

بنا بر اعلام، اين ودايع پس از کسر ماليات و هزينه نصب و سهم دولت به مشترکان پرداخت خواهد شد. به‌عنوان مثال افرادي که تلفن همراه خود را با قيمت 440 هزار تومان خريداري كرده‌اند، 288 هزار تومان وديعه نزد مخابرات دارند و اين مبلغ را دريافت خواهند کرد.

 

اما سقف اعتبار سيم‌كارت‌هاي همراه اول با كد 0910 به مبلغ 20 هزار تومان است يعني اگر صورت‌حساب مشترك به 20 هزار تومان برسد، خطش درصورت نپرداختن قبض يك طرفه مي‌شود و از سوي ديگر مشترك مي‌تواند براي افزايش اعتبار از 50 هزار تومان به بالا، اعتبار خود را افزايش دهد كه اين به‌صورت پلكان‌هاي 50 هزار توماني است، يعني مي‌تواند اعتبارش را 50 هزار تومان، 100 هزار تومان به بالا افزايش دهد.

 

اما تفاوت ديگري كه اين سيم‌كارت‌ها با سيم‌كارت‌هاي كد 0912 دارند، بحث رومينگ‌شان است كه به‌صورت پيش فرض فعال نيست و مشترك براي استفاده از رومينگ بايد با سپردن اعتبار اين سرويس را فعال كند اما ميزان تعرفه خدمات، مكالمات، آبونمان و سرويس‌هاي ويژه و مكمل در اين سيم‌كارت‌ها مشابه سيم‌كارت‌هاي دائمي 0912 همراه اول است.

 

هم‌چنين سيم‌کارت‌هاي دائمي با کد 0910 وديعه ندارند اما سيم‌کارت‌هاي 0912 از وديعه برخوردارند و انتخاب خريد هر يک از اين سيم‌کارت‌ها برعهده خود مشترک است.

 

سيم‌كارت‌هاي 150 هزار توماني كه با كد 0910 عرضه مي‌شوند، قبل از اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده به اين قيمت عرضه مي‌شدند كه 120 هزار تومان، هزينه حق اتصال و 30 هزار تومان ماليات بود اما پس از اجراي اين قانون، هزينه ماليات اين سيم‌كارت‌ها از 30 هزار تومان به 3 هزار و 600 تومان كاهش يافت و از آن پس اين سيم‌كارت‌ها به قيمت 123هزار و 600 تومان عرضه مي‌شوند.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها