تولید برند اختصاصی موبایل در ایران!

تاریخ ارسال خبر : 1390 خرداد        تعداد مشاهده : 6294
0 - 0
تولید برند اختصاصی موبایل در ایران!

 

 

یکی از تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه در کشور از فراهم شدن امکان تولید انبوه گوشیهای سفارشی با برند اختصاصی و با دارا بودن هرگونه امکانات خبر داد.


عبدالرضا مریداوی رئیس هیئت مدیره ارتباط همراه گویا اروند که هم اکنون گوشی های "جی ال ایکس" را در کشور تولید می کند در مصاحبه با مهر با اشاره به سفارش تولید گوشی های اختصاصی از سوی برخی شرکتهای داخلی به چینی ها اظهار داشت: این امکان در کشور به وجود آمده که شرکتهایی که سفارش گوشی دارند با هر گونه امکانات و با هر نامی از طریق شرکت ارتباط همراه گویا اروند این گوشی ها را با تولید داخلی داشته باشند که این امر سبب می شود سفارش دهنده هزینه ای بابت واردات این گوشی ها متحمل نشود.
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح در کشور علاوه بر حمایت از تولید داخل، جلوگیری از خروج ارز و افزایش اشتغالزایی را شاهد خواهیم بود ادامه داد: این طرح در راستای رقابت با گوشی های بی کیفیت و بی نام و نشان چینی انجام خواهد شد.
 
مریداوی با تاکید براینکه ما می توانیم گوشی های موبایلی که در کشور چین تولید می شود را با قیمتهای پایین تری در ایران تولید کنیم، گفت:هم اکنون سفارش دهنده های عمده ما، گوشی های خود را برای تولید به چین سفارش می دهند و پس از تولید وارد ایران می کنند اما این امکان هم اکنون وجود دارد که این گوشی ها در ایران تولید شود و براین اساس ما خط تولید خود را راه اندازی کرده ایم.
 
وی با بیان اینکه امکان تولید گوشی های ارزان قیمت و نیز گوشی های هوشمند با تضمین گارانتی و با هرگونه امکاناتی از طریق این خط تولید فراهم شده است اضافه کرد: تولید در کارخانه جی ال ایکس انجام می شود اما فروش انحصاری این گوشی ها به سفارش دهنده به عنوان صاحب برند تعلق می گیرد.
 
رئیس هیئت مدیره ارتباط همراه گویا اروند ادامه داد: براین اساس حتی اپراتورهای موبایل نیز می توانند برای عرضه همزمان سیم کارت و گوشی از این طرح استفاده کنند و گوشی های مورد نظر خود را سفارش دهند.
 
شرکت ارتباط همراه گویا اروند از جمله معدود شرکتهایی است که در پی برنامه های وزارت صنایع برای تولید گوشی موبایل در کشور موفق شد گوشی های وطنی جی ال ایکس را وارد بازار کند و مسئولان این شرکت معتقدند که می توانند تا پایان امسال 20 درصد سهم بازار را از میان رقبایی چون نوکیا، سونی اریکسون، سامسونگ، ال جی و اچ تی سی از آن خود کنند.
 
کارشناسان معتقدند که تاکنون طرح تولید گوشی موبایل موفق نبوده و از زمانی که تعرفه های موبایل به دلیل حمایت از تولید داخل افزایش یافته است نیاز مشترکان که سالانه 13 میلیون دستگاه گوشی تخمین زده می شود از سوی شرکتهای تولید داخل برآورده نشده است. همین امر سبب افزایش بازار گوشی های بی نام و نشان و بی کیفیت چینی در بازار ایران شده است.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها