استفاده از موبایل در هواپیما باعث سوانح هوایی می‌شود

تاریخ ارسال خبر : 1390 خرداد        تعداد مشاهده : 6392
0 - 0
استفاده از موبایل در هواپیما باعث سوانح هوایی می‌شود

 

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد که روشن نگه  داشتن تلفن‌همراه در طول سفرهای هوایی می‌تواند در سیستم‌های الکترونیکی هواپیما اختلال ایجاد کرده و در نهایت باعث سقوط هواپیما شود.


به گزارش ایستنا این مطالعه توسط "انجمن بین‌المللی سفرهای هوایی" انجام شده است و نشان می‌دهد که طی 6 سال گذشته دست‌کم 75 مورد از سقوط هواپیماها به خاطر استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی توسط خلبان‌ها و مهندسان پرواز بوده است. یکی  از این موارد مربوط به هواپیمای 747 بوئینگ می‌شود که در ارتفاع 4500 پایی در حال پرواز بود که ناگهان سیستم  خلبان اتوماتیک هواپیما به صورت خودکار قطع شد. زمانی که مسؤولان پرواز  خود را به کابین رساندند، متوجه  شدند که چهار تن از مسافران از دستگاه الکترونیکی استفاده می‌کرده‌اند. زمانی  که این دستگاه‌ها توسط مسافران  خاموش شد،‌ هواپیما بدون هر مشکلی  به حالت اولیه باز گشت.


طبق بررسی  صورت گرفته اعلام شده است که 26 درصد از سوانح هوایی در اثر اختلال در سیستم کنترل پرواز از جمله سیستم  خلبان اتوماتیک و سیستم فرود خودکار صورت می‌گیرد. همچنین گفته شده است  که 17 درصد از سقوط‌های هواپیماها در اثر اختلال در سیستم‌های هدایت‌گر و 15 درصد هم به دنبال مختل شدن سیستم‌های  ارتباطی رخ می‌دهد.


لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل به خصوص تلفن‌های همراه از مهم‌ترین مواردی است که در این سوانح هوایی نقش داشته‌اند  و باعث به وجود آمدن اختلالات یاد  شده شده‌اند.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها