تعرفه واردات گوشي تلفن همراه كاهش نيافته است

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6465
0 - 0
تعرفه واردات گوشي تلفن همراه كاهش نيافته است

 

 

به گفته معاون وزير بازرگاني تعرفه واردات تلفن همراه در سال 90 تغييري نكرده و همچنان تلفن همراه با تعرفه 25 درصدي وارد كشور مي‌شود.


به گزارش ایسنا اين در حالي است كه پيش از اين، رييس اتحاديه فروشندگان صوتي و تصويري و تلفن همراه عنوان كرده بود: در سال گذشته كميسيون ماده يك، تعرفه 10 درصدي براي گوشي موبايل را تصويب كرد و اينك قرار است كه اين قانون به گمرك ابلاغ شود اما هنوز نشده است.


با وجود اين معاون توسعه خارجي وزير بازرگاني با تاييد نكردن اين موضوع تصريح مي‌كند: تعرفه واردات تلفن همراه در سال 90 تغييري نداشته است و كماكان با تعرفه قبلي واردات اين محصول انجام مي‌شود.


حميد صافدل در گفت‌وگو با ايسنا متذكر مي‌شود: شرايط فني واردات گوشي تلفن همراه نيز تغييري نكرده است.


مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات سال 90 نيز نشان مي‌دهد كه تعرفه واردات گوشي تلفن همراه همان 25 درصدي است كه در سال گذشته بود.


كاهش يافتن تعرفه واردات تلفن همراه چند سالي است كه از سوي فعالان اين عرصه درخواست مي‌شود، چرا كه به اعتقاد آن‌ها بالابودن تعرفه اين محصول موجب به افزايش ميزان قاچاق آن شده است. به گفته رييس اتحاديه فروشندگان صوتي و تصويري و تلفن همراه، در حال حاضر 80 درصد تلفن‌هاي همراه قاچاق هستند.


آمار رسمي واردات گوشي تلفن همراه نيز حاكي از واردات 30 ميليون دلاري در سال گذشته است كه نسبت به سال 89 به ميزان پنج درصد رشد داشته است.

منبع:ICTNA

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها