عرضه خدمات شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه توسط ایرانسل

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6304
0 - 0
عرضه خدمات شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه توسط ایرانسل

ICTna.ir - برای نخستین بار در ایران، عرضه خدمات شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه (APN) توسط ایرانسل آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مشترکین با استفاده از این خدمات میتوانند در کلیه نقاط تحت پوشش شبکه تلفن همراه ایرانسل، از طریق سیم‌کارت‌‌ این شرکت و بستر GPRS، در یک کانال ارتباطی امن و اختصاصی مجزا از شبکه اینترنت به شبکه شرکت‌ یا سازمان خود متصل شوند.

متقاضیان برای استفاده از خدمات شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه ایرانسل می توانند از دو روش "ارتباطات مستقیم" (نقطه به نقطه) و "VPN" استفاده کنند.
در روش ارتباط مستقیم، اطلاعات به کمک یک ارتباط نقطه به نقطه (Point to Point) و با استفاده از بسترهای ارتباطی همچون فیبرنوری یا بی‌سیم به اینترانت شرکت یا سازمان متقاضی ارسال می گردند. به این ترتیب اطلاعات بر بستر اینترنت منتقل نشده و در صورتی که اینترنت قطع شود، انتقال اطلاعات تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. در اتصال از طریق VPN اطلاعات از طریق یک کانال امن و اختصاصی بر بستر اینترنت به اینترانت شرکت یا سازمان متقاضی ارسال می شود.

از جمله کاربردهای APN ایرانسل در کسب و کارهای مختلف، می توان به انتقال داده‌ی تراکنش های مالی در دستگاه های خودپرداز و پایانه های فروش، نظارت بر شبکه توزیع و حمل و نقل، کنترل موجودی، نظارت بر پرسنل، تله متری (ارتباط ماشین به ماشین) و دورکاری اشاره کرد.

ارتباط دو طرفه و به هنگام، دسترسی دائمی، قابلیت جابجایی، پوشش گسترده کشوری، راه اندازی کم هزینه و آسان، کاربری ساده، محاسبه هزینه ها بر مبنای حجم انتقال داده، عدم وابستگی به اینترنت و امنیت بالا از جمله مزایای "شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه ایرانسل" می باشند.

براساس این گزارش، متقاضیان برای ثبت نام و دریافت این خدمات کافیست درخواست خود را طی یک پیام کوتاه حاوی نام شرکت، شماره تماس و محصول مورد نظر از خط ایرانسل خود به شماره ۷۰۰۱ ارسال و یا با نشانی پست الکترونیک corporatesales@mtnirancell.ir و نمابر ۸۸۶۵۳۷۰۶ مکاتبه نمایند.

اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات شبکه خصوصی شرکتی مبتنی بر اینترنت همراه ایرانسل در وبسایت رسمی این شرکت به نشانی www.irancell.ir قرار دارد.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها