وزارت ارتباطات هم کد شدن شهرهای استان تهران را به تعویق انداخت

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6510
0 - 0
وزارت ارتباطات هم کد شدن شهرهای استان تهران را به تعویق انداخت

 

 

در حالي که قرار بود يکسان‌سازي کدهاي بين شهري استان تهران از روز 21 ارديبهشت‌ماه در استان تهران اجرايي شود اما اين موضوع به دلايلي به تعويق افتاده است.


به گزارش ایسنا مدير عامل شركت مخابرات ايران درباره علت اجرايي نشدن موضوع هم‌كد شدن تمامي شهرستان‌هاي استان تهران به خبرنگار ايسنا گفت: مخابرات به لحاظ فني آمادگي لازم را براي اين كار دارد و هر زمان كه به ما اعلام كنند، اين كار انجام خواهد شد.


وي افزود: اما وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات به ما اعلام كرده كه فعلا اين موضوع به تعويق بيفتد و قرار است بعد از انجام هماهنگي، زمان انجام اين كار را به ما اعلام كنند.


به گزارش ايسنا قرار بود با مصوبه مجمع شركت مخابرات ايران، از 21 ارديبهشت‌ماه تمامي شهرستان‌هاي استان تهران هم‌كد شوند.


اين موضوع را پيش از اين مدير عامل شركت مخابرات ايران اعلام كرده و درباره زمان اجرايي شدن اين موضوع در استان‌هاي ديگر تاكيد كرده بود: هنوز براي استان‌ها در رابطه با اين موضوع بحثي مطرح نشده است.


به گفته فيضي بعد ازهم كد شدن، تعرفه مكالمات در استان‌ تهران به‎جاي بين‎شهري به‎صورت شهري محاسبه مي‌شود.


اما لطف‌الله سبوحي - معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي - هم در اين باره گفته بود: براساس درخواست مكرر مشتركان حومه شهر تهران و پيگيري نمايندگان مجلس و تصويب هيات وزيران كدهاي بين شهري شبكه تلفن ثابت در سطح استان تهران حذف مي‌شود.


وي افزود: با توجه به اينكه شركت مخابرات ايران جبران كاهش درآمد ناشي از حذف اين كدها را درخواست كرده، رگولاتوري پرداخت اين مبالغ را به شركت مخابرات ايران تعهد كرد.


سبوحي درباره زمان پرداخت هزينه‌ها اظهار كرد: شركت مخابرات ايران مي‌تواند پس از حذف كدها و با ارايه اسناد معتبر هزينه‌هاي ناشي از اجراي اين طرح را از رگولاتوري دريافت كند.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها