قابليت خريد و فروش سهام با گوشي تلفن همراه

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6511
0 - 0
قابليت خريد و فروش سهام با گوشي تلفن همراه

 

 

همايش معرفي سامانه جديد شرکت رايان هم افزا روز گذشته با حضور مديران ارشد بورس، فعالان بازار سرمايه و کارگزارن در موسسه مطالعات بهره وري و منابع انساني سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران برگزار شد و طي آن نرم افزاري جديدي كه تمام تحولات بازار را رصد مي کند و به صورت لحظه اي به سرمايه گذاران نشان مي دهد و قابليت تحليل تکنيکال و شخصي سازي بر اساس علايق فردي و شخصي سرمايه گذار را دارد، معرفي شد.


به گزارش ایسنا حسين خزلي خرازي ـ عضو هيات مديره شرکت رايان هم افزا ـ در همايش معرفي سامانه جديد شرکت رايان هم افزا گفت:از آبان 85 که رشد چشمگير بورس هاي ابوظبي و دوبي را مشاهده كرديم در پي اين بوديم که بتوانيم بورس تهران را به تمام سرمايه گذاران دنيا معرفي کنيم و پذيراي سرمايه گذاران خارجي که مشتاق به خريد سهام و فعاليت در بازار سهام و سرمايه ايران هستند، باشيم.


وي افزود: نرم افزار TWS که محصول شرکت Direct FN است در کنار Trade Web و Mobile Trade پس از تلاش هاي گسترده کارشناسان فني در شرکت رايان هم افزا و همکاري شرکت سازنده، بومي سازي شد تا سرمايه گذاران ايراني علاوه بر دسترسي به تمام اطلاعات بورس تهران از جمله تغييرات شاخص، قيمت سهام، وضعيت نمادها و خريد و فروش سهام بتوانند هم زمان 35 بازار سهام در سراسر دنيا از آمريکا تا شرق آسيا و استراليا را نيز رصد کنند.


خرازي اضافه كرد: هم اکنون بسياري از بورس‌هاي دنيا از معاملات برخط (آنلاين تريدينگ) عبور کرده و نرم افزارهاي الگوريتم تريدينگ را مورد استفاده قرار مي دهند که خود دستور خريد و فروش را بر مبناي تحولات بازار و تحليل داده هاي بازار صادر مي کند و سبد سهام سرمايه گذار را مديريت مي کند. شرکت رايان هم افزا نيز پس از ارائه و پشتبياني محصول فعلي به سمت ارائه نرم افزارهاي الگوريتم تريدينگ حرکت خواهد کرد.


دبيرکل سابق کانون کارگزاران ادامه داد: بسيار خوشحاليم که با کمک نيروي فني و متخصص توانسته ايم اين نرم افزار را که قدم بزرگي در بازار سرمايه و سهام خواهد بود، بومي سازي كرده و به کارگزاري‌ها و سرمايه گذاران و فعالان بازار ارائه دهيم، زيرا اين نرم افزار در کنار ويژگي هاي قابل اعتنايي که دارد مي تواند بر طبق نظر و سليقه سرمايه گذار تنظيم شود و تمامي اين تنظيمات به صورت ساده و توسط خود فرد قابل انجام است.


مجري راه اندازي کارگزاري بانک تات در ادامه اين همايش از نقش بانک ها در آينده به عنوان سوپرمارکت هاي مالي نام برد و گفت: آينده بانکداري از آن بانکي است که بتواند تمام خدمات بازار سرمايه و پول را به شعب خود منتقل کند تا بتواند با استفاده از شعب فراوان خود در سراسر کشور هم سرمايه مردم را به سمت سرمايه گذاري و ترويج فرهنگ هدايت کند و علاوه بر اين از امکانات خود حداکثر استفاده را براي خدمات دهي و سودآوري استفاده کند.


خرازي با اشاره به ضريب نفوذ 6 درصدي بيمه در کشور گفت: بانک ها با استفاده از نرم افزارهايي که هم اکنون در کشور وجود دارد مي توانند حتي به دورترين نقاط کشور خدمات پولي، بورس و بيمه اي ارائه دهند. اين در حالي است که در سالهاي بعد 42 ميليون نفر با در دست داشتن برگه سهام عدالت در پي خريد و فروش سهام خواهند بود و بانک هايي که زودتر خودشان را بازار سهام و سرمايه هماهنگ کنند، برنده رقابت هستند.


در ادامه اين همايش ميرطاها موسوي نژاد -مديرعامل شرکت رايان هم افزا- به ويژگي هاي نرم افزار جديد اين شرکت اشاره كرد و گفت:نوشتن يک نرم افزار جديد نه تنها صرفه مالي و توجيه اقتصادي نداشت، بلکه تنها مي توانست بورس تهران را تحت پوشش قرار دهد و به سرمايه گذار خدمات ارائه دهد اما با بومي سازي نرم افزار شرکت Direct FN نه تنها به دنبال اختراع دوباره چرخ نرفتيم که توانستيم تحولات لحظه اي 35 بازار سهام بزرگ در دنيا را نيز به فعالان بازار ارائه دهيم.


وي ادامه داد: اکنون زيرساخت ورود سرمايه گذاران ايراني به بازارهاي خارجي وجود دارد و سرمايه گذار تنها نيازمند مجوز ورود به اين بازارهاست که با ارتباط با کارگزاري ها و اتصال به آن ها اين کار نيز قابل انجام است و در صورت اخذ اين مجوز سرمايه گذار مي تواند از اينجا اقدام به خريد سهام در بورس هاي خارجي كند. هم چنين سرمايه گذاران خارجي که از اين نرم افزار استفاده مي کنند، اکنون در کنار 35 بازار بزرگ دنيا مي توانند تحولات بورس تهران را نيز رصد کنند و راه براي ورود آنان به اين بازار متنوع و بزرگ فراهم شده است.


مديرعامل شرکت رايان هم افزا هم چنين از سهولت استفاده و قابليت نصب آن بر روي گوشي‌هاي تلفن همراه خبر داد و گفت: اين نرم افزار را مي توان بر روي گوشي هاي تلفن همراه آي فون و بلک بري و بر روي آي پاد ويارانه شخصي نيز فعال کرد و آنگاه سرمايه گذار علاوه بر رصد تحولات بازار به صورت لحظه اي و استفاده از تحليل تکنيکال اين نرم افزار مي تواند با تلفن همراه خود دستور خريد و فروش سهام صادر کند و سبد سهام خود را مديريت کند.


موسوي ادامه داد:هم اکنون رايان هم افزا به 45 کارگزار از مجموع 87 کارگزار فعال در بورس،37 کارگزار بورس کالا از مجموع 66 کارگزار و 48 صندوق سرمايه گذاري مشترک از مجموع 59 صندوق خدمات نرم افزاري ارائه مي دهد.


به گزارش ايسنا، در همايشي که روز گذشته در موسسه مطالعات بهره وري و منابع انساني سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران برگزار شد، مديران ارشد بورس، فعالان بازار سرمايه و کارگزارن شاهد معرفي نرم افزاري جديد بودند که نه تنها تمام تحولات بازار را رصد مي کند و به صورت لحظه اي به سرمايه گذاران نشان مي دهد بلکه قابليت تحليل تکنيکال و شخصي سازي بر اساس علايق فردي و شخصي سرمايه گذار را نيز دارد.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها