سرويس آواي انتظار همراه اول تجاري شد

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6430
0 - 0
سرويس آواي انتظار همراه اول تجاري شد

 

 

همراه اول با ارسال پيامكي، غير فعال شدن سرويس آواي انتظار را به حدود 2 ميليون مشترك اين سرويس اعلام كرد، تا به اين ترتيب و با آغاز عرضه تجاري، از اين پس فعال سازي سرويس آواي انتظار با تمايل مشترك و اخذ هزينه انجام شود.


به گزارش فارس، تغيير اخير يكي از خدمات همراه اول در چند روز گذشته، نظر خيلي‌ها را به خود جلب كرده است؛ يك تغيير اساسي در احساسي خوشايند كه در كمترين زمان ممكن بين مردم جا باز كرد و رفته رفته به عادت تبديل شد؛ " قطع سرويس آواي انتظار همراه اولي‌ها " .
از چند روز گذشته، ديگر از تماس با همراه اولي موسيقي آواي انتظار شنيده نمي‌شود و با قطع رسمي سرويس آواي انتظار همراه اول، صداي كهن و خاطره‌ انگيز بوق، بار ديگر به تلفن همراه بازگشت.
البته در مدت نسبتاً طولاني فعاليت اين سرويس، به علت اينكه پيامك‌هاي اطلاع رسا‌ني‌ و آموزشي آن، براي مشتركان خوش حسابي كه سرويس برايشان فعال شده بود، ارسال مي‌شد، برخي از مشتركان و بعضا مشتركان بد حساب نه از آمدن اين سرويس خبر دار شدند و نه از رفتن آن.
نخستين بار همراه اول، سرويس آواي انتظار خود را به صورت آزمايشي و محدود براي مشتركان ثبت‌نام كرده در نمايشگاه تله‌كام فعال كرد و در فروردين‌ماه امسال و با طولاني شدن مدت فعال سازي آزمايشي، بار ديگر اين سرويس را براي تعداد ديگري از مشتركان خود فعال كرد.
چنانكه به نظر مي‌رسيد اگر اين اپراتور، پيش از راه‌اندازي تجاري، يك نوبت ديگر اقدام به فعال‌سازي رايگان سرويس نمايد، آواي انتظار از تماس با تمامي 30 ميليون مشترك اين اپراتور شنيده شود.
بر اساس اين گزارش، سرانجام در حالي كه آمادگي و انجام تست هاي نهايي براي عرضه قريب الوقوع سرويس تجاري، آواي انتظار همراه اول، ماه‌ها است از سوي مسؤولان اين اپراتور وعده داده مي‌شود، همراه اول طي چند روز گذشته با ارسال پيامكي، غير فعال شدن حالت رايگان و آزمايشي سرويس آواي انتظار را به اطلاع استفاده كنندگان از اين سرويس رساند و به اين ترتيب عرضه تجاري سرويس آواي انتظار براي همراه اولي‌ها آغاز شود.


* فعال‌سازي رايگان آواي انتظار براي 2 ميليون همراه اولي


اين در حالي است كه در فاصله زماني كمتر از سه روز تا پايان عرضه آزمايشي سرويس آواي انتظار، حميدرضا نيكوفر، قائم مقام مديرعامل همراه اول در گفت‌وگو با فارس، از آغاز عرضه تجاري اين سرويس در اواسط ماه جاري ( اردبيهشت‌ماه) خبر داد و گفت: فقط روز نهايي راه‌اندازي سرويس مشخص نشده است.
وي اظهار داشت: در پايان سال 89 تنها حدود 200 الي 300 هزار نفر سرويس آواي انتظار را داشتند اما تا اردبيهشت‌ماه، اين سرويس براي 2 ميليون مشترك فعال بود و تقريبا مي‌توان گفت نمي‌شود در تهران به كسي زنگ زد و صداي آواي انتظار را نشنيد.
وي گفت: اين سرويس در استانها نيز فعال شده بود زيرا بايد در سراسر كشور مورد بهره‌برداري قرار مي‌گرفت.


* تحقق پيش‌بيني زمان راه‌اندازي در ارديبهشت


قائم مقام مديرعامل همراه اول با بيان اينكه آخرين اقدامات براي عرضه تجاري سرويس، از پيش از عيد 90 آغاز شده بود، گفت: نظر ما اين بود كه فعال‌سازي رايگان سرويس، در فروردين ماه به عنوان هديه عيد براي مشتركان خوش حساب انجام شود و بهره برداري تجاري در ارديبهشت‌ماه آغاز گردد.
نيكوفر تاكيد كرد: با آ‍‌غاز عرضه تجاري از ارديبهشت‌ماه، اين سرويس قابليت عرضه براي تمام مشتركان در تمام استان‌ها را خوهد داشت.
وي ادامه داد: با آغاز زمان بهره‌برداري تجاري و پايان دوره سرويس‌دهي رايگان، سرويس براي همه ريست مي‌شود و مشتركان بايد با تمايل خود ثبت نام مي‌كنند.

منبع:ICTNA

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها