جنوب شرق آسيا درصدر فهرست اينترنت فوق سريع

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6309
0 - 0
جنوب شرق آسيا درصدر فهرست اينترنت فوق سريع

 

 

نتايج يك بررسي جديد توسط موسسه آكامي نشان مي دهد كشورهاي جنوب شرق آسيا ديگر كشورهاي جهان را از نظر سرعت دسترسي به اينترنت پشت سر گذاشته اند.


به گزارش فارس به نقل از وي تري، در جريان اين بررسي اسامي 100 شهر جهان كه سرعت دسترسي به اينترنت در آنها بيش از ديگر نقاط جهان است منتشر شده كه در اين فهرست نام هيچ شهري در خاورميانه و ايران مشاهده نمي شود.
براي تهيه اين فهرست متوسط سرعت دسترسي به اينترنت در شهرهاي مختلف جهان محاسبه شده و بر اين اساس كره جنوبي كماكان در صدر است. 11 شهر اين كشور در فهرست 100 تايي ياد شده جاي دارند و جالب آنكه شهر Taegu در اين كشور با متوسط سرعت دسترسي 18.36 مگابيت در ثانيه رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
در مجموع 55 شهر اول اين فهرست همگي در كشورهاي جنوب شرق آسيا يعني كره، ژاپن و هنگ كنگ قرار دارند و اين مساله نشانگر ايجاد گسترده زيرساخت هاي اينترنت پرسرعت در اين بخش از جهان است. اولين شهر اروپايي در اين فهرست هم در شرق قاره سبز قرار دارد. اين شهر Constanta در كشور روماني است كه متوسط سرعت دسترسي به اينترنت در آن 8.23 مگابيت در ثانيه است.
اما بيشترين سرعت دسترسي به اينترنت مربوط به شهر كاناگاوا در ژاپن با رقم 48.06 مگابيت در ثانيه است. رتبه پايين آمريكا و كشورهاي اروپاي غربي در اين فهرست باعث اعتراض هاي گسترده منتقدان و كارشناسان آي تي شده كه معتقدند دولت و بخش خصوصي در اين كشورها اهتمام لازم را به اين مساله ندارند

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها