ظرفیت همراه اول مشهد در نوروز افزایش می یابد

تاریخ ارسال خبر : 1390 اسفند        تعداد مشاهده : 7096
0 - 0
ظرفیت همراه اول مشهد در نوروز افزایش می یابد

به منظور تأمین ارتباطی با کیفیت برای زائران حرم امام رضا(ع)، ظرفیت شبکه تلفن همراه در شهر مشهد، افزایش یافته است.
مهندس کارگزار، مدیر عامل مخابرات استان خراسان رضوی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: بدلیل حضور تعداد بسیاری از زائران امام رضا(ع) در ایام نوروز به خصوص در لحظه تحویل سال نو در حرم مطهر امام، ظرفیت سازی های ویژه ای برای این منظور صورت گرفته است.
وی افزود: در همین راستا و با تلاش های صورت گرفته،‌ 700 هزار شماره به ظرفیت مرکز تلفن همراه در شهر مشهد اضافه شده و از سوی دیگر،‌ظرفیت سازی های لازم در مجموعه مرکزی و اطراف حرم مطهر صورت گرفته و ظرفیت تمامی BTS های موجود نیز افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین سه آنتن تلفن همراه(BTS) متحرک نیز برای زمان بحران پیش بینی شده که در نزدیکی حرم مطهر امام رضا(ع) نصب و راه اندازی شده است.
مهندس کارگزار در خصوص دیگر تمهیدات در نظر گرفته شده برای ارایه خدمات به مسافران نوروزی، تصریح کرد: در مبادی ورودی شهر مشهد برای زائرانی که به صورت زمینی وارد شهر خواهند شد اطلاعات مورد نیاز در خصوص چگونگی دریافت کلیه خدمات مخابراتی نظیر کارت شارژ، کارت تلفن همگانی و کارت های هوشمند به مردم ارایه خواهد شد.
وی تأکید کرد: از سوی دیگر و با توجه تعطیلات نوروزی، دفاتر پیشخوان کشیک در نقاط مهم نظیر اطراف حرم مطهر، خدمات مورد نیاز متقاضیان را به آن ها ارایه می کنند.
وی ادامه داد: همچنین،‌شبکه های تلفن همگانی در نقاطی که زائران در آنجا ساکن هستند گسترش داده شده تا خدمات مورد نیاز مسافران در این حوزه نیز تامین شود.
مدیر عامل مخابرات استان خراسان رضوی در خصوص ارائه خدمات اینترنتی به مسافران نیز گفت: اینترنت پرسرعت در تمامی نقاط استان پیش بینی شده و صاحبان اماکنی که زائران در آن حضور دارند می توانند با مراجعه به مخابرات،‌در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به راه اندازی اینترنت پرسرعت خود اقدام کنند.
کارگزار با اشاره به پوشش شبکه تلفن همراه در جاده های استان خراسان رضوی، اظهار داشت: در حال حاضر، تمامی جاده های اصلی و 76 درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه اول قرار دارند روستاها نیز با استفاده از فناوری های روز، از این شبکه استفاده می کنند.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها