گزارش عملکرد برنامه‌های آینده همراه اول تشریح شد

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6618
0 - 0
گزارش عملکرد برنامه‌های آینده همراه اول تشریح شد

 

مدیرعامل شركت همراه اول در جریان برگزاری نخستین مجمع سالانه بعد از حضور در فرابورس اقدامات انجام شده سال گذشته و برنامه‌های آینده این شركت 206 میلیارد تومانی را تشریح كرد.


به گزارش فارس،نخستین مجمع شركت 206 میلیارد تومانی همراه اول در حالی صبح امروز برگزار و با تصویب توزیع سود500تومانی به ازای هر سهم از 580 تومان سود محقق شده سال مالی قبل و توزیع آن از فردا تا حداكثر 15 روز بین سهامداران حقیقی و حقوقی به پایان رسید كه وحید صدوقی مدیرعامل این شركت با اعلام اقدامات انجام شده در سال گذشته، برنامه‌های آینده بزرگترین اپراتور در خاورمیانه را تشریح كرد.
این در حالی است كه در این مجمع سازمان حسابرسی به عنوان بازرس و حسابرس قانونی انتخاب و مقرر شد ضمن تعیین پاداش 330 میلیون تومانی به هیات مدیره (1.10 ریال به ازای هر سهم) حق حضور اعضای هیات مدیره هم ماهانه 300 هزار تومان بطور خالص پرداخت شود.


عملكرد مالی شركت در سال گذشته


وی با بیان اینكه شركت همراه اول در سال گذشته و طبق صورتهای مالی مورد بررسی سازمان مدیریت صنعتی حائز رتبه اول سودآوری، بازده ارزش ویژه و برترین شركت گروه ICT در كشور شده اظهار داشت: در حالی سال گذشته به ازای هر كارمند همراه اول 4.7 میلیارد تومان درآمد به دست آمده كه طبق عملكرد مالی، این شركت 28 آذر سال گذشته با عرضه 5.5 درصد از سهام به قیمت هر سهم 4 هزار و 375 تومان به جمع شركتهای فرابورس پیوست كه در پایان سال گذشته بهای هر سهم به 4 هزار و 900 تومان رسید.
وی در رابطه با اقدامات بهبود عملكرد مالی شركت در سال گذشته هم توضیح داد: اجرای طرح‌های انگیزشی با هدف افزایش وفاداری مشتركین، افزایش وصول مطالبات معوقه، افزایش درآمد و تعداد مشتركین از محل دایری مجدد و ترغیب و تشویق مشتركین به پرداخت غیرحضوری انجام شده است.
به گفته وی درآمد همراه اول هم در سال گذشته با افزایش 18 درصدی از 3 به 4.3 هزار میلیارد تومان بالغ شده و سود خالص هم در مقایسه با سال 88 با 17 درصد رشد هزار و 197 میلیارد تومان رسیده است. همچنین دو نسبت جاری و آنی هم از 2 به 3.2 بالغ شده است.
مدیرعامل شركت همراه اول با اشاره به رشد پیش‌بینی سود هر سهم در سال مالی گذشته، خاطرنشان كرد: پیش‌بینی سود 495 تومانی هر سهم در سال 88 با 17 درصد رشد به 580 تومان رسید كه این مبلغ هم در سال گذشته محقق شد.
صدوقی در رابطه با هزینه‌های مربوط به رگولاتوری همراه اول هم توضیح داد: به دلیل اجرایی شدن هزینه پرداخت پروانه در اولین سال آن، این مقوله از 500 میلیارد تومان به بیش از هزار و 33 میلیارد تومان و با رشد 80 درصدی مواجه شد اما در سال‌های بعدی رشد هزینه پروانه در حد درآمد شركت خواهد بود.
به گفته وی شناور شدن سهام آزاد 9.66 درصدی، اجرای طرح توسعه مدیران حرفه‌ای، افزایش اثربخشی و بهره‌وری شركت در بخش‌های منابع انسانی، بازاریابی و امور مشتركین، مالی و فناوری اطلاعات شبكه، تاسیس شركت سرمایه‌گذاری نور دنا در اسفند با هدف مدیریت منابع مالی در بورس، سرمایه‌گذاری در شركت مبین‌نت (بزرگترین ارائه دهنده خدمات وایمكس در 31 استان كشور) و همچنین تاسیس شركت پرداخت اول كیش هم از سایر اقدامات ویژه هیئت مدیره همراه اول در سال گذشته بود.


برنامه‌های توسعه‌ای سال 90


این مقام مسئول در رابطه با برنامه‌های توسعه‌ای همراه اول در سال جاری هم اظهار داشت: اجرای كامل فاز 4 توسعه، پروژه تدوین طرح‌گذاری نسل آتی، پروژه بهره‌برداری از سایت BTS متحرك به منظور جذب ترافیك‌های شناور، طراحی مجدد بهینه‌سازی و شبكه انتقال رادیویی تهران، جذب 10 میلیون مشترك جدید، ارتقای خدمات مشتریان و توسعه كسب و كار خدمات ارزش افزوده از جمله برنامه‌های این شركت برای سال جاری خواهد بود.
صدوقی در رابطه با موضوع اعمال یا عدم اعمال افزایش سرمایه همراه اول هم توضیح داد: با توجه به در اختیار قرار گرفتن 4 هزار میلیارد تومان ودایع فعلا برنامه‌ای برای افزایش سرمایه نداریم و در صورت نیاز تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد. همچنین موضوع حساب بانكی موسوم به جیرنك هم در حال پیگیری و بررسی از سوی بانك مركزی است.
وی در خاتمه گفت: طبق پیش‌بینی‌های موسسات بین‌المللی در سال 19 درصد درآمدهای همراه اول رشد خواهد كرد.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها