تنزل چشمگير جایگاه نوكيا در بازار تلفن هوشمند

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6525
0 - 0
تنزل چشمگير جایگاه نوكيا در بازار تلفن هوشمند

 

نوكيا هم‌چنان بزرگ‌ترين توليدكننده تلفن همراه در جهان است اما اين شركت در بازار تلفن هوشمند به شدت دچار مشكل شده و سهمش از 42 درصد در سال گذشته به 26 درصد در سال جاري تنزل يافته است.


به گزارش ایسنا سود نوكيا در سه ماهه منتهي به ماه مارس 464 ميليون دلار بود، در حالي كه در زمان مشابه در سال گذشته اين شركت داراي سود 472 ميليون دلار بوده است.


نوكيا در ماه فوريه اعلام كرد كه براي مبارزه با رقباي خود از جمله اپل با مايكروسافت همكاري خود را آغاز مي‌كند و با كنار گذاشتن سيستم عامل قديمي سيمبين، ويندوز 7 را در محصولات خود جايگزين مي‌كند.


گفته مي‌شود نوكيا انتظار دارد تغييرات مورد نظرش طي دو سال رخ دهد اما كارشناسان معتقدند اين زمان بسيار طولاني است و باعث افزايش فاصله نوكيا با اپل مي‌شود.


نوكيا اعلام كرده شراكتش با مايكروسافت و طرح تعديل نيرو كه هفته آينده آن را اعلام مي‌كند، سالانه باعث صرفه‌جويي يك ميليارد يورو براي اين شركت خواهد شد.


مقامات نوكيا اظهار كردند سه ماهه‌ي جاري چالش‌ برانگيزترين سه ماهه در سال 2011 براي اين شركت محسوب مي‌شود زيرا برخي از حلقه‌هاي تامين مواد اوليه به خاطر زلزله و سونامي در ژاپن دچار مشكل شده‌اند.


اپل در نقطه مقابل اعلام كرد كه در سه ماهه دوم سال 2011 نزديك به 5.6 ميليارد دلار سود داشته است و در اين زمان 18.6 ميليون تلفن هوشمند آيفون به فروش رسانده است. اما فروش 4.69 ميليون دستگاه آي‌پد ساخت اين شركت پايين‌تر از پيش‌بيني كارشناسان بود.


البته يكي از دلايل اين كاهش اعلام خبر ورود آي‌پد 2 و امتناع مشتريان از خريد نسل اول آي‌پد است.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها