پيش‌بيني صدوقی در جذب 10 ميليون مشترك جديد و پاداش 330 ميليوني براي اعضا هيئت مديره

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6294
0 - 0
پيش‌بيني صدوقی در جذب 10 ميليون مشترك جديد و پاداش 330 ميليوني براي اعضا هيئت مديره

 

 

مجمع شركت ارتباطات سيار، پاداش 330 ميليون توماني را براي اعضاي هيئت مديره و حق حضور 300 هزار توماني را براي اعضاي غير مؤظف تصويب كردند.


به گزارش فارس، وحيد صدوقي در نخستين مجمع عمومي عادي سالانه شركت ارتباطات سيار ايران اظهار داشت: شركت ارتباطات سيار ايران با 16 ميليون مشترك دائمي و 27.7 ميليون مشترك اعتباري بزرگترين اپراتور خاورميانه به شمار مي‌رود و طبق آمارهاي بين‌المللي در بين 791 اپراتور جهاني رتبه 17 را در اختيار گرفته است.
صدوقي در رابطه با دستاوردهاي توسعه شبكه طي سال گذشته از لحاظ مواردي چون به‌روز آوري، نوسازي و ارائه خدمات به مشتركين توضيح داد: با نصب بيش از 20 هزار سايت، داراي گسترده‌ترين شبكه براي ارائه خدمات هستيم و در حال حاضر صددرصد از شهرهاي كشور يعني 1120 شهر، 95 درصد جمعيت كشور معادل 72 ميليون نفر، 69 درصد روستاها برابر 44 هزار روستا و 88 درصد از جاده‌هاي اصلي، فرعي و ريلي را پوشش داده‌ايم همچنين با 66 اپراتور در 110 كشور امكان ارتباط رومينگ فراهم شده است.
اين مقام مسئول در رابطه با اقدامات توسعه بازار و محصولات همراه اول هم خاطر نشان كرد: سال گذشته با جذب 6.5 ميليون مشترك در مجموع 43 ميليون و 826 هزار مشترك داشتيم كه شامل 27.7 ميليون مشترك اعتباري و 16.12 ميليون مشترك دائمي بود.
وي ادامه داد: همچنين خدمات ديتا و GPRS با رشد 166 درصدي از 1.5 به 4 ميليون نفر و خدمات پيام چند رسانه‌اي از 800 هزار نفر به 2 ميليون نفر رسيده است.
مديرعامل همراه اول با اشاره به برنامه‌هاي توسعه همراه اول در سال 90 اظهار داشت: طي سال جاري فاز 4 توسعه شبكه راديويي در دستور كار قرار دارد.
وي ادامه داد: همچنين در بحث مدلسازي شبكه سيگنالينگ و بك بون تحول عمده‌اي در شبكه همراه اول اتفاق خواهد افتاد كه اين امر به شدت در كاهش هزينه‌هاي لينك مثمرثمر خواهد بود.
صدوقي همچنين يادآور شد: ظرفيت پيام كوتاه به 40 هزار پيام در ثانيه افزايش يافته است كه اين امر در سال 89 محقق شده است.
وي با اشاره به برنامه‌هاي توسعه بازار در سال جاري اظهار داشت: هم‌اكنون 65 درصد مشتركان تلفن همراه در كشور را همراه اولي‌ها، 34 درصد ايرانسلي‌ها و كمتر از يك درصد را مشتركان ساير اپراتورها تشكيل مي‌دهند.
صدوقي تصريح كرد: طي 6 سال گذشته ميانگين درآمد شركت ارتباطات سيار ايران 66 درصد رشد داشته است.
وي همچنين با اشاره به برنامه‌هاي توسعه شبكه همراه اول در سال 90 اظهار داشت: برنامه توسعه شبكه راديويي، ارتقاي شبكه از نسل 2 به نسل 4 از برنامه‌هاي توسعه شركت است كه در زمينه ارتقاي شبكه پايلوت اجرا شده و پس از اخذ مجوزهاي لازم از سازمان تنظيم مقررات و ارتباط راديويي ادامه كار انجام خواهد شد.
وي ادامه داد: همچنين از يك اپراتور بين‌المللي نيز براي ارزيابي كيفيت شبكه استفاده كرده‌ايم كه اين شركت رتبه همراه اول در بين اپراتورهاي دنيا ارزيابي كند.
مديرعامل همراه اول همچنين از جذب 10 ميليون مشترك جديد در سال 90 به عنوان پيش‌بيني برنامه سال 90 خبر داد.
صدوقي در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به اين سؤال كه در مطبوعات صحبت‌هاي متعددي در خصوص پر شدن سقف تعداد مشتركان همراه اول شنيده مي‌شود، گفت: ما يك كميته اپراتور و حقوقي داريم كه پروانه مخابرات را مي‌خواند و به هيچ عنوان كلمه‌اي خارج از پروانه نخواهيم گفت و خارج از پروانه عمل نخواهيم كرد؛ پيش‌بيني افزايش تعداد مشتركان نيز در همين راستا و متناسب با ظرفيت پروانه بوده است.
مديرعامل همراه اول همچنين در خصوص گلايه يكي از سهامداران در خصوص كيفيت نامطلوب سرويس اينترنت همراه اول توضيح داد: در سال 89 حجم ديتاي استفاده شده بيش از 10 برابر رشد كرده است كه با اين رشد حدود 13 برابري در حجم دانلود و ترافيك مشتركان مشكلاتي در ايستگاهها از نظر كمبود ظرفيت به وجود آمده بود كه تلاش داريم اين مشكلات را حل كنيم.
وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا همراه اول برنامه‌اي براي ورود به بورس دارد، گفت: در سال 85 برنامه ورود به بورس بود اما به تشخيص مسئولان در فرابورس وارد شديم كه نهايتاً ورود به بورس به سازمان بورس بستگي دارد.
صدوقي در پاسخ به يكي از سهامداران كه حجم مالي تبليغات همراه اول را جويا شده گفت: در حال حاضر بودجه‌اي كه براي تبليغات در نظر گرفته شده متناسب با سرويس‌ها و برنامه‌هاي شركت است.
وي گفت: حجم جوايز و هزينه اطلاع‌رساني در مقايسه با درآمد حاصل از تبليغات بسيار اندك است.
صدوقي توضيح داد: براي مثال يك پرداخت غير حضوري براي شركت 100 تومان هزينه دارد و اين در حالي است كه يك پرداخت حضوري معادل 500 تومان براي شركت هزينه ايجاد مي‌كند و ما بايد از اين منفعت مشتركان خود را نيز بهره‌مند كنيم.
به گزارش خبرنگار فارس در پايان مجمع و پس از تعيين سود هر سهم سهامداران پاداش 330 ميليون توماني را براي اعضاي هيئت مديره شركت ارتباطات سيار تصويب كردند و حق حضور اعضاي غير مؤظف هيئت مديره نيز 300 هزار تومان تعيين شد.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها