پدر واكمن، سي‌دي و پلي استيشن درگذشت

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6502
0 - 0
پدر واكمن، سي‌دي و پلي استيشن درگذشت

پدر واكمن، سي‌دي و پلي استيشن

 

نوريو اوگا، يكي از مديران مهم و تاثيرگذار شركت سوني كه باعث موفقيت جهاني اين شركت شده بود روز گذشته در سن 81 سالگي در توكيو درگذشت.

به گزارش فارس به نقل از آي دي جي، وي در سال 1953 و در زماني كه تنها 7 سال از شكل گيري سوني مي گذشت به اين شركت پيوست و با توجه به دانش خود در زمينه موسيقي نقش مهمي در عرضه اولين محصولات اين شركت براي گوش كردن به موسيقي ايفا كرد.
وي در سال 1959 به همراه آكيو موريتا بنيانگذار شركت سوني سفري كاري به آمريكا داشت و از آن به بعد بود كه وي به طور تمام وقت در سوني مشغول به كار شد. در واقع علاقه اين مرد به موسيقي بود كه باعث شد شركت سوني در زمينه توليدات تجهيزات تخصصي و استوديويي موسيقي به برترين شركت دنيا مبدل شود.
نوريو اوگا پدر واكمن هم محسوب مي شود. وي در اواخر دهه 70 ايده ساختن دستگاه كوچكي كه گوش كردن به موسيقي را در حين راه رفتن و قدم زدن ممكن كند مطرح كرد. در نهايت او و مهندسان سوني با همكاري هم واكمن را معرفي كردند كه تا دهه 90 محبوبيت خود را كماكان حفظ كرد. اما مهم ترين اختراع وي و همكارانش سي دي بود كه در سال 1980 اتفاق افتاد و به تدريج شيوه ضبط و پخش موسيقي را از آنالوگ به ديجيتال تغيير داد.
اولين دستگاه پخش سي دي شركت سوني در اكتبر سال 1982 عرضه شد و اوگا يك سال بعد به رياست سوني منصوب شد. در دوران رياست او دستگاه هاي ديگري همچون ميني ديسك و Super Audio CD هم عرضه شد.
در اوايل دهه 90 وي سوني را به سمت توليد كنسول هاي بازي هدايت كرد و پلي استيشن زير نظر او طراحي و عرضه شد. اوگا بعد از نيم قرن كار و فعاليت موثر در سال 2003 بازنشسته شد.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها