تاثير منفي زلزله‌ي ژاپن بر بازار تلفن همراه

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6585
0 - 0
تاثير منفي زلزله‌ي ژاپن بر بازار تلفن همراه

 

 

زلزله‌اي که ماه گذشته در ژاپن به وقوع پيوست بر توليد همه محصولات سراسر جهان تاثير گذاشته و بازار موبايل را نيز تحت تاثير خود قرار داده است.


به گزارش ایسنا، زلزله‌اي که ماه گذشته در ژاپن رخ داد، بر بازار همه محصولات جهان تاثير گذاشت، زيرا ژاپن سازنده و تامين کننده مواد اوليه بسياري از محصولات به‌خصوص تجهيزات فن‌آوري است.


به گفته کارشناسان، کشور ژاپن، سازنده محصولات مکمل حسگرهاي تصويري نيمه هادي اکسيد متال است که به اين ترتيب بازار تلفن همراه هم تحت تاثير اين حادثه قرار گرفته است.


بر اساس گزارش iSuppli، شرکت توشيبا ساخت تراشه و حسگرهاي تصوير CMOS را براي کارخانه‌هاي تجهيزات اصلي تلفن همراه توليد مي‌کند.


توشيبا در سال 2010 پنجمين شرکت توليدکننده حسگر تصوير با 11.8 درصد سهم به لحاظ درآمدي بود. سوني هم با 7.3 درصد سهم، ششمين جايگاه را در توليد حسگر تصوير دارد.


اين شرکت‌ها كه با يکديگر 19.2 درصد درآمد بازار جهاني حسگر تصوير دوربين‌هاي ديجيتال را به خود اختصاص داده‌اند، به ارايه حسگرهاي ارزان‌قيمت اقدام کرده و آن را با ديگر دستگاه‌هاي الکترونيکي ادغام کردند و توانستند در طولاني مدت حسگرهاي CMOS را به يک فن‌آوري مهم براي دوربين‌هاي تلفن همراه تبديل کنند اما زلزله ژاپن باعث شده که بخشي از ذخاير و انبار تجهيزات کليدي اين محصول از ميان برود.


پس از ادغام و همکاري توشيبا و سوني، شرکت‌هاي پاناسونيک، فوجيتسو و شارپ هم اقدام به ساخت محصولات مشابهي با نام حسگر تصوير CCD براي دستگاه‌هاي ديگر کردند.


حسگر تصوير CCD به دليل کيفيت بالا در دوربين‌هاي ديجيتالي مورد استفاده قرار مي‌گيرد اما حسگرهاي CMOS براي تلفن‌هاي همراه و ديگر دستگاه‌ها که دوربين عملکرد اصلي دستگاه نيست مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها