ممنوعيت ورود تجهيزات مخابراتي كه توان توليد آن وجود دارد

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6497
0 - 0
ممنوعيت ورود تجهيزات مخابراتي كه توان توليد آن وجود دارد

 

 

رئيس هيئت مديره اتحاديه صادركنندگان خدمات مهندسي مشاورين و پيمانكاران مخابرات ايران گفت: حداقل درخواست بخش خصوصي فعال در حوزه مخابرات و ارتباطات اين است كه اجازه ورود كالاهايي كه توان توليد آن در كشور وجود دارد، داده نشود كه اين به سود توليد و مصرف است.


هوشنگ همتي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ورود تجهيزات مخابراتي و ارتباطي خارجي به كشور و استفاده از اين تجهيزات در شبكه هاي ارتباطي اظهار داشت: بخشي از اين موضوع اجتناب ناپذير است چرا كه توليد داخلي ما به موازات ارتقاي فناوريهاي دنيا در حركت نيست و ديگر كشورها به تناسب پيشرفت فناوري توليدشان پيچيده تر مي شود . براين اساس توليد اين تجهيزات با توجه به توجيه اقتصادي آن ، پيچيدگي هاي خاص خود را دارد.
وي ادامه داد: اما بخشي از تجهيزات ارتباطي كه از خارج كشور وارد مي شود در داخل نيز وجود دارد و از آنجايي كه توليد اين تجهيزات در داخل كشور گران تر از خارج كشور و تجهيزات خارجي به مراتب ارزان تر از تجهيزات داخلي است مورد استقبال قرار نمي گيرد.
همتي بر لزوم حمايت نهادهاي مربوطه از توليد تجهيزات داخلي تاكيد كرد و گفت: برغم آنكه توليد داخل از لحاظ اقتصادي هزينه بر است اما در نهايت توسعه منافع ملي را در پي خواهد داشت. براين اساس بخش خصوصي فعال حوزه مخابرات و ارتباطات خواستار حمايت از توليد است و حداقل درخواست نيز اين است كه اجازه ورود به كالاهايي كه توان توليد آن در كشور وجود دارد داده نشود كه اين به طور قطع هم به سود توليد و هم به سود مصرف است.
رئيس هيئت مديره اتحاديه صادركنندگان خدمات مهندسي مشاورين و پيمانكاران مخابرات ايران اظهار اميدواري كرد كه بخش خدمات فني مهندسي مخابرات بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد و با تدوين ضابطه و قانون مشخص بخش هايي كه در داخل توان فني توليد آن وجود دارد به فعالان داخلي سپرده شود.
وي با اشاره به فارغ التحصيلان اين رشته كه مي توانند اين امور را در دست گيرند ، تاكيد كرد: مسئولان ذيربط بايد با ساماندهي اين حوزه تنها اجازه ورود بخشي از تجهيزات كه امروز به هر دليلي در داخل توليد نمي شود را صادر كنند كه اين امر بطور قطع نتيجه مثبتي براي توسعه فضاي مخابرات كشور به همراه خواهد داشت.

منبع:ICTNAصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها