نوکیا مدل‌های سه‌بعدی از تصاویر واقعی کلان‌شهرها را برای Ovi Map معرفی کرد

تاریخ ارسال خبر : 1390 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6472
0 - 0
نوکیا مدل‌های سه‌بعدی از تصاویر واقعی کلان‌شهرها را برای Ovi Map معرفی کرد

Ovi Map

 

واقع‌بینی سه‌بعدی بی‌نظیر در نسخه جدید Ovi Maps به مردم امکان می‌دهد که به روش جدیدی دنیا را سیاحت کنند و قبل از اینکه به مکان مورد نظر برسند، حس واقعی از آن داشته باشند.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) نوکیا امروز مدل‌های سه‌بعدی از تصاویر واقعی کلان‌شهرها را برای نسخه تحت وب Ovi Map معرفی کرد. این قابلیت جذاب و رایگان بعد جدیدی به تجربه Ovi Maps می‌دهد و به مردم امکان می‌دهد تا مکان‌ها را به روش متفاوت‌تر کشف کنند.

 

قابلیت سه‌بعدی نوکیا که در کنفرانس Where 2.0 در ایالت سانتا کلارا کالیفرنیا معرفی شد، واقعی‌ترین سه‌بعدی است و  امکانات آن فراتر از قابلیت‌هایی نظیر ارائه مناطق محدود و ساختمان‌ها است. این قابلیت می‌تواند نقشه‌ کل شهر و حومه آن را برای شناسایی در اختیار کاربر قرار دهد.

 

مردم در ابتدا با تماشای نقشه به صورت هوایی می‌توانند کار خود را شروع کنند و به سمت بالا و پایین حرکت کنند و درست از پشت میز کارشان دور تا دور اشیایی نظیر ساختمان‌ها و درختان بگردند تا تجربه‌ای مجازی اما بی‌نهایت واقع‌گرایانه برای مکان‌های جدید داشته باشند. تصویر سطح خیابان نیز با تمام جزئیات به صورت نمایش پانوراما 360 درجه از خیابان‌ها و مکان‌ها این تجربه را به کمال می‌رساند.
 
نسخه آزمایشی مدل‌های سه‌بعدی از تصاویر واقعی مناطق شهری در 20 کلان‌شهر اجرا می‌شود و با مرور زمان در مناطق دیگر گسترده می‌شود. قابلیت نمایش تصاویر خیابان‌ها نیز هم اکنون برای 5 شهر (سان فرانسیسکو، لندن، هلسینکی،کپنهاگ و اوسلو) در دسترس قرار دارد.

 

هدف نوکیا پل زدن بین دنیای واقعی و مجازی در موبایل و وب است. نسخه موبایلی Ovi Maps 180 کشور را پوشش می‌دهد و تقریبا 100 کشور به 53 زبان زنده دنیا قابلیت مسیریابی داشته و Ovi Map تحت وب نوکیا 180 کشور را پوشش داده و در حال حاضر برای 93 کشور به 29 زبان زنده دنیا قابلیت مسیریابی دارد.

 

مایکا هال‌بِر، نائب رئیس ارشد نوکیا گفت: «مدل‌های سه‌بعدی از تصاویر واقعی مناطق شهری برای Ovi Maps گام مهمی به سوی تحقق یکی از اهدافمان که پل زدن بین دنیای واقعی و مجازی است بوده و سرویس‌های محلی می‌توانند آنها را محکم به هم پیوند دهند.»

 

داریِل چیام، تحلیلگر ارشد Canalys می‌گوید: « نوکیا با Ovi Maps در موبایل نشان داد که قادر است یک قابلیت مفید را به تجربه انبوه در بازار انتقال دهد که شالوده نوآوری در سرویس‌های محلی را ماورای مزایای مسیریابی سنتی پایه‌ریزی کند. نوکیا با تلاش‌هایش برای گسترش سرویس‌های مبتنی بر وب می‌خواهد ثابت کند که یک سرویس جامع و کلی را ارائه می‌دهد.»

 

مدل‌های سه‌بعدی نوکیا از تصاویر واقعی مناطق شهری برای این شهرها در دسترس است: بارسلون، بوستون، شیکاگو، لندن، کپنهاگ، فلوران، هلسینکی، لاس‌و‌گاس، لس‌آنجلس، مادرید، میامی، میلان، نیویورک، اوسلو، پراگ، سانفرانسیسکو، استکهلم، تورنتو، ونیز و وین.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها