اظهار امیدواری مدیرعامل مخابرات برای به نتیجه رسیدن طرح تغيير تعرفه‌ تلفن ثابت تا پايان ارديبهشت‌

تاریخ ارسال خبر : 1390 فروردین        تعداد مشاهده : 6697
0 - 0
اظهار امیدواری مدیرعامل مخابرات برای به نتیجه رسیدن طرح تغيير تعرفه‌ تلفن ثابت تا پايان ارديبهشت‌

 

 

مدير عامل شركت مخابرات ايران گفت: اميدواريم موضوع تغيير تعرفه‌هاي تلفن ثابت تا پايان ارديبهشت‌ماه سال جاري به نتيجه برسد و جزييات آن اعلام و نهايي شود.


صابر فيضي در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: قرار است تعرفه‌هاي تلفن ثابت تغيير يابد البته بحث افزايش تعرفه‌ها مطرح نيست بلكه تعديل آن‌ها مطرح شده و قرار است در برخي جاها تعرفه‌ها افزايش و بعضي جاها كاهش يابند.


وي با بيان اين كه تعرفه مكالمات افزايش نيافته بلكه عادلانه مي‌شود، ابراز كرد: در حال حاضر در جهان بحث مسافت معني ندارد و تعرفه‌هاي مخابراتي بر اساس ميزان ترافيك رد و بدل شده، تغيير مي‌كند، به اين معني كه در كدام شهر يا مسير ترافيك بيش‌تر و در كدام كم‌تر است و با توجه به آن است كه تسهيلاتي براي مشتركان درنظر مي‌گيرند.


هم‌چنين رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در اين باره گفته بود: زماني كه بخواهيم تمام تعرفه‌هاي يك اپراتور را به‌صورت يك بسته نگاه كنيم، آن بسته را طوري طراحي و بررسي مي‌كنيم كه هدفمندي يارانه‌ها در آن تاثيري نداشته باشد.


محمد كرم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرده بود: وقتي بخواهيم يك تعرفه خاص را به‌صورت ويژه بررسي كنيم، ممكن است تغييري مبني بر افزايش يا كاهش داشته باشد؛ اما زماني كه بخواهيم تمام تعرفه‌هاي يك اپراتور را به‌صورت يك بسته نگاه كنيم، آن بسته را طوري طراحي و بررسي مي‌كنيم كه هدفمندي يارانه‌ها در آن تاثيري نداشته باشد. عموما مسير قيمت و تعرفه‌هاي ارتباطات هم در داخل و هم در دنيا مسير ثابت و يا نزولي است.


به گفته كرم‌پور، شوراي رقابت، رگولاتوري و اپراتورها تماما بايد از قانون تبعيت كنند كه قانون سياست‌هاي اصل 44 اجرايي وظيفه همه اين ارگان‌ها مشخص كرده و در اين زمينه شوراي رقابت داراي نظر بوده و از اختيارات آن است كه تدوين و تنظيم را براي اپراتورها انجام دهد؛ در اين زمينه دستورالعمل تعرفه‌ها توسط شوراي رقابت اعمال خواهد شد.

منبع:ICTNA

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها