آخرین وضعیت تلویزیون اینترنتی در کشور

تاریخ ارسال خبر : 1390 فروردین        تعداد مشاهده : 6432
0 - 0
آخرین وضعیت تلویزیون اینترنتی در کشور

 

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مورد آخرین وضعیت راه اندازی تلویزیون اینترنتی در کشور گفت: این پروژه از لحاظ فنی آماده بهره برداری و عرضه عمومی است اما نیازمند مشارکت سازمان صدا و سیما برای تامین محتوا است.
صابر فیضی در گفتگو با مهر با بیان اینکه راه اندازی پروژه تلویزیون اینترنتی– IPTV – هنوز با سازمان صدا و سیما به صورت کامل نهایی نشده اظهار داشت: مذاکرات مثبتی در این زمینه شکل گرفته به نحوی که با اعلام آمادگی این سازمان راه اندازی پروژه قابل انجام خواهد بود.


وی با بیان اینکه به لحاظ فنی از سوی شرکت مخابرات ایران آمادگی عرضه و راه اندازی تلویزیون اینترنتی در کشور وجود دارد، ادامه داد: یک طرف این پروژه مربوط به شرکت مخابرات ایران است و طرف دیگر آن به سازمان صدا و سیما بر می گردد که مسئولیت محتوا با آن سازمان است.
 
فیضی تاکید کرد: این شبکه برای تمامی خدمات سرویس ویدیو درخواستی – VOD– قابل استفاده خواهد بود و کارآیی ارائه سرویس های تصویری را دارد.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در صورت موافقت و مشارکت سازمان صدا و سیما در بحث تامین محتوا فعال سازی پروژه تلویزیون اینترنتی – IPTV – در کشور ممکن خواهد بود.
 
وی در مورد ظرفیت بندی این شبکه و امکان استفاده همزمان کاربران از سرویس های IPTV ، خاطرنشان کرد: این امر به کیفیت و کمیت محتوای ارائه شده روی این شبکه و پذیرش آن از سوی مردم بستگی دارد.
 
فیضی پیش از این نیز به مهر گفته بود: کانالهای انتقال تصویر شبکه برای این ارائه این سرویس آماده شده اما ارائه IP-TV مستلزم تهیه محتوا برای انتشار، مدیریت محتوا و رساندن آن با کیفیت و امنیت مناسب به کاربر نهایی است برای این منظور شبکه تست شده و منتظر دریافت محتوا از سازمان صدا و سیما هستیم.
 
به گزارش مهر، IP-TV به ارسال و پخش برنامه‌های تلویزیونی برای مشترکان از طریق زیرساخت باند وسیع و توسط پروتکل اینترنت گفته می‌شود که این پدیده جهانی فرصتی را برای شرکت‌های مخابراتی جهت استفاده بهتر از زیرساخت‌های خود به منظور ارسال ویدئو و محتوای دیجیتال روی شبکه‌های IP فراهم کرده است.
 
امروزه بسیاری از سرویس‌دهندگان باند وسیع ارائه سرویس‌های نوین تلویزیونی را روی شبکه‌هایIP آغاز کرده‌اند. به علت توسعه باند وسیع و پیشرفت‌های چشمگیر در ارائه فناوریهایی چون +ADSL2 که توان پخش محتوای چند‌رسانه‌ای را با کیفیت بالا دارند بازار IP-TV پتانسیل بسیار خوبی برای رشد پیدا کرده است.
 
پخش دیجیتالی تلویزیون، ویدئو بر طبق تقاضا، فیلم بر طبق تقاضا که کاربران از یک" بانک فیلم"، فیلم مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند، برنامه‌ها و محتواهای ذخیره ‌شده‌ای که لزومی به مشاهده بهنگام آنها نیست و کاربر می‌تواند آنها را دانلود و سپس مشاهده کند، سرویس‌های تلفنی گوناگون، دسترسی به اینترنت و آموزش از راه دور از جمله کاربردهای IP-TV است.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها