فراخوان سامسونگ برای تولید برنامه های کاربردی فارسی بر پایه بادا و آندروید

تاریخ ارسال خبر : 1390 فروردین        تعداد مشاهده : 6473
0 - 0
فراخوان سامسونگ برای تولید برنامه های کاربردی فارسی بر پایه بادا و آندروید

 

 

از ابتدای فروردین ماه امسال، شرکت سامسونگ با هدف ترغیب فعالان برنامه‌نویسی و دانشجویان حوزه نرم‌افزار جهت تولید برنامه‌های کاربردی فارسی بر پایه سیستم‌عامل‌های Bada و Android، اقدام به برگزاری مسابقه ویژه‌ای نموده است. این مسابقه که به ۲ گروه‌بندی مختلف برای هر سیستم تقسیم می‌شود، شامل برنامه‌نویسی برای دسته برنامه‌های کاربری (Applications) و بازی‌ها (Games) می‌گردد.


به گزارش وبلاگینا علاقه‌مندان به این حوزه جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ شروع برنامه (فاز اول)، اپلیکیشن‌های طراحی شده خود را از تاریخ ۱ الی ۳۱ خرداد برای دبیرخانه این طرح در سایت Badaos ارسال نمایند. پس از اتمام زمان‌بندی و در فاز دوم، کاندیداها توسط داوران مسابقه انتخاب شده و تست برنامه‌ها برای بررسی کیفیت لازم بر روی تلفن‌های سامسونگ آغاز خواهد شد. تست اپلیکیشن‌ها با ارسال یک مدل از گوشی‌های سامسونگ برای منتخبین و توسط خود آن‌ها صورت خواهد گرفت. در پایان نیز، مجموعه داوران مجرب و تعدای از کاربران حرفه‌ای این بخش، منتخبین نهایی مسابقه را معرفی خواهند کرد.
جوایز نقدی در نظر گرفته شده جهت هر دو بخش برنامه‌های کاربردی و بازی‌ها به ترتیب برای نفرات اول، دوم و سوم مبالغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰، ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ و ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد. لازم به ذکر است که این جوایز برای هز دو دسته سیستم‌عامل‌های بادا و آندروید به صورت جداگانه اهدا خواهد شد.

برای شرکت در مسابقه، شرایط زیر مد نظر خواهد بود:
۱. برنامه‌های نوشته شده فقط بر پایه سیستم‌های Android و Bada طراحی شوند.
۲. قابلیت پشتیبانی کامل زبان فارسی در برنامه‌های طراحی شد می‌بایست رعایت گردد.
۳. برنامه‌های انتخاب شده تا ۱ سال حق استفاده کامل (مالکیت مادی و معنوی) توسط شرکت سامسونگ را خواهند داشت.
۴. برنامه‌ها باید عاری از هرگونه کد یا فایل مخرب باشند.
شیوه انتخاب اپلیکیشن‌های منتخب نیز بر اساس ۴ شرط زیر صورت خواهد گرفت:
۱. سهولت استفاده از برنامه: کاربرپسند بودن (User Friendly) مهم‌ترین بخش این شرط است. برنامه‌های طراحی شده می‌بایست دارای ظاهر حرفه‌ای و مناسب برای استفاده کاربر باشند.
۲. واسط گرافیکی مناسب: محیط طراحی شده برنامه‌ها باید از رابط گرافیکی جذابی برخوردار باشد.
۳. کدنویسی با کیفیت: علاوه بر محیط ظاهری، برنامه‌ها باید دارای کدنویسی باکیفیتی باشند. استفاده از بهترین شیوه برای اجرای ایده برنامه، یکی از هدف‌های مد نظر در این قسمت است.
۴. انتخاب ایده: برنامه‌های طراحی شده می‌بایست دارای ایده اجرایی جالبی باشند. انتخاب ایده مناسب برای طراحی اپلیکیشن امتیاز ویژه‌ای را برای برنامه‌نویسان در بر خواهد داشت.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها