وزير ارتباطات: تعرفه تلفن‌ثابت افزايش مي‌يابد

تاریخ ارسال خبر : 1389 خرداد        تعداد مشاهده : 7091
0 - 0
وزير ارتباطات: تعرفه تلفن‌ثابت افزايش مي‌يابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهارداشت: تعرفه تلفن‌ ثابت با بازنگری در کمیسیون تنظیم مقررات، در صورت تصویب این کمیسیون، درحد قیمت تمام شده برای شرکت مخابرات افزایش خواهد یافت.
به گزارش ايلنا، رضاتقی‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جمع خبرنگاران ضمن بيان اين مطلب رتبه ایران را از نظر ضریب نفوذ تلفن ثابت در خاورمیانه و شمال آفریقا اول عنوان كرد و گفت : ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران 35 درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه 67 درصد است.
وي با تاکید بر اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه ، 30 درصد تجارت داخلی و 20 درصد تجارت خارجی باید اینترنتی شود ، افزود: 30 درصد آموزش‌های دانشگاهی، صنعتی و خدماتی و 70 درصد خدمات دولت به مردم نیز باید از طریق شبکه‌های الکترونیک ارائه شود .
تقی‌پور، توسعه خدمات دولت، تجارت الکترونیکی و سلامت الکترونیک با استفاده از فضای مجازی و توسعه شبکه اینترنت را از مهمترین اهداف وزارت ارتباطات در جهت نشر معارف اسلامی از ایران به عنوان يكي از مراكز جهان اسلام اعلام کرد.
وي در ادامه افزود: ما در تلاشیم تعرفه‌های شبكه دیتا را کاهش دهیم و اميدواريم امسال بیشتر استان‌های کشور به شبکه‌های اصلی سیستم دیتا مجهز شوند.
تقی پور همچنین از اتصال همه شهرها و روستاهای پرجمعیت استان سمنان به اینترنت پرسرعت تا پایان نیمه اول امسال خبر داد و افزود: بقیه نقاط استان هم تا پایان برنامه پنجم توسعه به این شبکه ارتباطی متصل می‌شوند، همچنين كه تجهیزات فنی واگذاری تلفن ثابت و افزایش پهنای باند اینترنت به متقاضیان مسکن مهر و دانشگاه دامغان نيز نصب خواهد شد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها