ارايه‌دهندگان Wi-Fi ملزم به رعايت مصوبات معاونت نظارت بر اماكن نیروی انتظامی شدند

تاریخ ارسال خبر : 1390 فروردین        تعداد مشاهده : 6295
0 - 0
ارايه‌دهندگان Wi-Fi ملزم به رعايت مصوبات معاونت نظارت بر اماكن نیروی انتظامی شدند

 

 

با توجه به تهديدات فضاي سايبري در كشور، تمامي شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات واي – فاي (wi-fi) موظف به اجراي مصوبات معاونت نظارت بر اماكن عمومي پليس اطلاعات و امنيت شدند.


معاونت نظارت بر اماكن عمومي پليس اطلاعات و امنيت، مصوبات خود را در قالب 6 بند اعلام كرده و تمام ارايه‌دهندگان خدمات واي فاي موظفند به اجراي مواد دستورالعمل اقدام كنند زيرا رعايت نكردن مصوبات، تبعات قانوني ذكر شده در جرايم اينترنتي را به دنبال خواهد داشت.


اين مصوبه شامل موارد ذيل است:


1- تمامي مشاغل، صنوف، هتل‌ها، كافي‌شاپ‌ها و تمامي اماكن عمومي در صورت ارايه خدمات وايرلس (Indoer wifi) و سرويس اينترنتي الزاما بايد از نيروي انتظامي جمهوري اسلامي مجوز و اجازه ارايه سرويس مذكور را با تعهد مربوطه اخذ كنند.


2- بهره‌بردار (ارايه‌كننده سرويس (Indoer wifi)) بايد تا حد مجاز مشخصات استفاده كنند. سرويس (IP تخصيص داده شده، زمان، تاريخ، MA، آدرس نام دستگاه استفاده‌كننده سرويس و هويت شخص استفاده‌كننده) را اخذ كرده و سيستمي را فراهم كند كه اين مشخصات را حداقل شش ماه ذخيره كند و در صورت نياز مراجع ذي‌صلاح به اين مراجع اعلام كنند.


3- تامين‌كننده خدمات (wifi) فقط مجاز به ارايه سرويس وب است و در صورت ارايه ساير سرويس‌ها (ETP و غيره) بايد از درخواست‌كننده سرويس مدارك كامل شناسايي را اخذ كنند.


4- ارايه‌دهنده خدمات (wifi) در محل ارايه سرويس wifi بايد SSID مربوط به شبكه را به اطلاع عمومي برساند تا از بروز مشكلات سرقت اطلاعات و ورود به شبكه غير از شبكه ارايه‌كننده سرويس جلوگيري به عمل آيد.


5- تمامي مسووليت‌ها و موارد قانوني (قانون جرايم اينترنتي) بر عهده سرويس‌دهنده wifi است و فقط در صورتي كه تضامين‌هاي لازم از سرويس گيرنده اخذ شود اين مسووليت از سرويس‌دهنده سلب مي‌شود.


6- ارايه‌كننده سرويس wifi پهناي باند مورد نياز خود را (پهناي باند دريافتي) بايد از مبادي مجاز (ISDP و ISP) داراي پروانه از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تامين كند و اين تامين‌كننده پهناي باند را به مراجع ذي‌صلاح اعلام كنند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها