تلفن‌همراه 38 ساله شد

تاریخ ارسال خبر : 1390 فروردین        تعداد مشاهده : 6460
0 - 0
تلفن‌همراه 38 ساله شد

تلفن‌همراه 38 ساله شد

 

 

ICTna.ir - در تاریخ 3 آوریل 1973 "مارتین کوپر"(Martin Cooper) برای نخستین بار تلفن خود را در دست گرفت و در حالی که در خیابان‌های نیویورک قدم می‌زد، اولین تماس موفق با تلفن‌همراه را برقرار کرد. هم‌اکنون 38 سال از آن تاریخ می‌گذرد و تلفن‌همراه در سی‌وهشتمین سالگرد تولد خود به یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای زندگی روزمره تبدیل شده است.

 

تا پیش  از سوم آوریل 1973 کارشناسان و متخصصان  ارتباطات موفق شده بودند به صورت آزمایشگاهی تماس تلفنی موفق با گوشی قابل حمل را بر قرار سازند. اما این  ابزار هرگز تا پیش از تاریخ یاد  شده در خارجی از محیط آزمایشگاهی و به صورت امروزی مورد استفاده قرار نگرفته بود.

 

"مارتین  کوپر" از جمله افرادی بود  که در ساخت نخستین گوشی قابل  حمل بسیار حضور موثری داشت  و در آن زمان در شرکت موتورولا  که بزرگترین شرکت تولیدکننده  تلفن‌ دنیا در آن زمان بود،  فعالیت می‌کرد.

 

کوپر در آن زمان در یک مصاحبه گفته بود: «مردم  تمایل دارند با دیگر افراد تماس برقرار کنند. این تماس‌ها نباید  همواره داخل منزل، محل کار یا اتومبیل  صورت بگیرد. ایجاد فرصتی برای مردم که بتوانند از طریق آن در همه اماکن  از تلفن‌ استفاده کنند، هدفی است  که ما دنبال می‌کنیم. مردم باید فارق از کابل‌های مسی، به صورت آزادانه در هر مکانی که خواستند تلفن را در دست  بگیرند و با آن صحبت کنند».

 

کوپر که هم‌اکنون 82 سال دارد، پدر تلفن‌همراه جهان محسوب می‌شود و هنوز نخستین گوشی که از طریق آن اولین تماس موفق تلفن‌همراه را برقرار کرد در اختیار دارد.

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها