پیامک و عکاسی محبوب‌ترین امکانات موبایل هستند

تاریخ ارسال خبر : 1390 فروردین        تعداد مشاهده : 6605
0 - 0
پیامک و عکاسی محبوب‌ترین امکانات موبایل هستند

ICTna.ir - شرکت TNS با انجام بررسی‌های جامع خود ظرف 6 سال گذشته عادات کاربران در نحوه استفاده از تلفن‌های همراه را مشخص کرد. این شرکت هم‌اکنون نتایج حاصل از آخرین بررسی خود در این زمینه را طی گزارشی با عنوان TNS Mobile Life 2011 منتشر کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در این  بررسی 34 هزار مشترک تلفن‌همراه از 43 کشور جهان طی مصاحبه‌هایی که در مجموع 25 هزار ساعت به‌طول انجامید مورد مطالعه قرار گرفتند. نتایج حاصل از این بررسی  نشان داد که کاربران جهانی وفاداری  زیادی نسبت به سیستم‌های عامل iOS اپل و اندروید گوگل دارند و هر یک از آن‌ها حاضر نیستند سیستم‌عامل خود را با جایگزین‌های موجود در بازار عوض کنند.

 

طبق آمار موجود، 51 درصد صاحبان iOS و 49 درصد صاحبان اندروید اعلام کردند گوشی بعدی خود را نیز با همین سیستم‌عامل‌ها خریداری می‌کنند. برای سیستم‌های عامل ویندوز و سیمبین این ارقام به‌ترتیب 30 و 31 درصد اعلام شد.

 

بررسی جدید مرکز TNS همچنین نشان داد که سرویس پیامک و قابلیت عکسبرداری در تلفن‌های همراه همچنان مهم‌ترین کاربردهای یک گوشی محسوب می‌شوند و در آینده هم از محبوبیت آن‌ها نزد کاربران کاسته نخواهد شد. این در حالی است که قابلیت‌هایی از جمله ارتباط با شبکه‌های اجتماعی، پخش برنامه‌های تلویزیونی و سیستم‌های پیشرفته انتشار عکس‌ها و ویدیوها روی اینترنت از جمله نکاتی محسوب می‌شوند که بر تصمیم‌گیری کاربران برای خرید گوشی جدید تاثیر می‌گذارند.

 

لازم به ذکر است که این قابلیت‌ها در 24 کشور از مجموع کشورهای مورد تحقیق  از جمله کشورهای آمریکای جنوبی  و آفریقا، چین و هند که بیشتر  آن‌ها درحال توسعه بودند، محبوبیت  بیشتری داشتند.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها