همراه اول: در تلاش برای راه اندازی سرویس اطلاع از تماس ناموفق برای نوروز هستیم

تاریخ ارسال خبر : 1389 اسفند        تعداد مشاهده : 6368
0 - 0
همراه اول: در تلاش برای راه اندازی سرویس اطلاع از تماس ناموفق برای نوروز هستیم

 

 

مدیر كل امور مشتركان همراه اول گفت: به‌شدت در حال كار برای راه‌اندازی سرویس رایگان پیك تماس (اطلاع‌ از تماس‌های ناموفق) برای سال نو هستیم، تا مشتركان برای نوروز از تماس‌های ناموفق خود اطلاع داشته باشند.


علی حمیدی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برنامه راه‌اندازی سرویس اطلاع از تماس‌های ناموفق در آینده نزدیك از سوی همراه اول، اظهار داشت: این سرویس را پیك تماس نام‌گذاری كرده ایم.
وی افزود: با توجه به اینكه شبكه شهر اراك بدون نیاز به ایجاد تغییرات در سیستم قابلیت فعال‌سازی این سرویس را داشت، در وهله نخست سرویس پیك تماس در اراك فعال شد و پس از اجرای موفق پایلوت سرویس در این شهر، تصمیم به سراسری كردن سرویس گرفتیم.
مدیر كل مشتركان شركت ارتباطات سیار ایران در خصوص زمان راه‌اندازی سراسری و عمومی شدن این سرویس، افزود: رئیس پروژه سرویس پیك تماس قول چند روزدیگر را داده است اما تا سرویس راه‌اندازی نشود و زمان قطعی راه‌اندازی را اعلام نمی‌كنیم.
وی افزود: هم اكنون سرویس پیك تماس برای تعداد محدودی سیم كارت در تهران به صورت پایلوت در حال اجرا است.
حمیدی توضیح داد: برای اینكه مشكلات شبكه شناسایی و شبكه برای ارایه این سرویس آماده شود، ضروری است كه سرویس را برای تعدادی سیم‌كارت فعال كنیم و پس از فعال‌سازی و برطرف كردن باگ‌های سرویس، زمینه لازم برای فعال سازی برای تمامی مشتركان مهیا خواهد شد.
مدیر كل مشتركین همراه اول تصریح كرد: البته سرویس پیك تماس به گونه‌ای است كه محدودیت تعدادی ندارد كه مجبور باشیم آن را تنها برای تعداد مشخصی مشترك فعال كنیم.
وی ادامه داد: این سرویس برای تمامی مشتركان قابل فعال‌سازی است و تمام مشتركان می‌توانند از آن استفاده كنند.
حمیدی در خصوص اینكه آیا سرویس به صورت استان به استان یا سراسری و یكپارچه در تمام كشور راه اندازی خواهد شد، تأكید كرد: بر اساس اطلاعاتی كه از بخش فنی شركت گرفته‌ایم، آنها این سرویس را مختص به استانی نكرده‌اند و گفته‌اند برای تمام مشتركان فعال خواهد شد.
حمیدی تصریح كرد: این سرویس معمولا در مناطقی كه ترافیك شبكه بالا است بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد؛ برای مثال محدوده بازار در شب عید علی رغم تمام تقویت‌هایی كه می شود، ترافیك بسیار بالایی دارد.
وی ادامه داد: چنانچه مشتركی در محدوده پر ترافیك باشد، یا شارژ گوشی مشترك خالی شده باشد و با وی تماس گرفته شود و این تماس موفق نباشد، به محض اینكه مشترك از محدوده دارای محدودیت خارج شود یا گوشی خود را روشن نماید، پیامكی حاوی شماره تماس گیرنده، زمان و تاریخ تماس برای مشترك مقصد ارسال می‌شود.
حمیدی افزود: همچنین پیامی نیز به تماس گیرنده ارسال می‌شود كه به وی اطلاع دهد تماسی از شما به سمت مشترك مورد نظر ناموفق بوده است، در نخستین فرصت و پس از رفع محدودیت مشترك،بوسیله پیامك به وی نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی تأكید كرد: وظیفه‌ای كه به عهده اپراتور به عنوان برقرار كننده تماس است، چه در ارتباط صوتی (مكالمه) و چه در ارتباط نوشتاری (پیامك)، این است كه به انواع روش‌ها اگر مشتركی درخواست ارتباط با مشترك دیگری را داشته باشد و از طریق مكالمه و پیامك نتواند با وی ارتباط برقرار كند، از طریق این سرویس، ارتباط برقرار شود.
مدیر كل مشتركین همراه اول در خصوص استفاده این سرویس در زمان بی‌صدا بودن گوشی، خاطر نشان كرد: زمانی كه مشترك به هر دلیلی به تماس خود پاسخ ندهد مانند مواقع تنظیم گوشی در حالت بی‌صدا، روی گوشی پیام missed call ظاهر می‌شود و نمایش این پیام به معنی مطلع بودن مقصد تماس از مبدأ تماس است، بنابراین زمانی كه مقصد تماس از تماس مطلع است، اطلاع‌رسانی با سرویس پیك تماس ضرورتی ندارد و كار بیهوده‌ای است.
حمیدی در خصوص تعرفه سرویس پیك تماس تصریح كرد: سرویس پیك تماس همراه اول كاملا رایگان است.
مدیر كل مشتركان همراه اول در پاسخ به این سؤال كه آیا راه‌اندازی سرویس پیك تماس به عید نوروز خواهد رسید، گفت: امیدواریم ان شاء‌الله راه‌اندازی شود.
وی تأكید كرد: به شدت روی این پروژه در حال كار هستیم و اینكه نمی‌خواهیم زمان دقیقی را اعلام كنیم برای این است كه بدقول نشویم.

منبع: "پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها