وزیر ارتباطات: قيمت سيم کارت هاي اپراتور سوم 120 هزار تومان است

تاریخ ارسال خبر : 1389 اسفند        تعداد مشاهده : 6534
0 - 0
وزیر ارتباطات: قيمت سيم کارت هاي اپراتور سوم 120 هزار تومان است

 

 

قيمت سيم‌کارت‌ هاي اپراتور سوم، 120 هزار تومان با سه درصد ماليات که در مجموع 123 هزار و 600 تومان است.


به گزارش موج، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در خصوص تعديل نيرو در شرکت مخابرات و تشکيل کميته اي براي بررسي اين موضوع گفت: به علت اين که قرار بود گزارش مشترک با وزارت اقتصاد و دارايي و معاونت سرمايه انساني و توسعه مديريت رياست جمهوري ارائه شود، اين تيم هاي مشترک تشکيل شده اند که گزارش به دولت تقديم مي شود.
رضا تقي پور در حاشيه مراسم گشايش دو طرح مخابراتي در جمع خبرنگاران افزود: به صورت صريح مي توان گفت که تعديل نيرو در مخابرات به اين صورت نبوده، اما کم و کسري هايي بعضا در خصوص کاهش حجم کار وجود داشته است و بايد در آن گزارش مشخص شود.
تقي پور درباره راه ‌اندازي اپراتور سوم در دهه فجر گفت: به علت تراکم برنامه‌ ها در دهه فجر، افتتاح اپراتور سوم اعلام رسمي نشد؛ اما اين اپراتور به طور آزمايشي راه اندازي شده است.
وي درباره قيمت سيم کارت‏هاي اپراتور سوم افزود: قيمت سيم‌کارت‌ هاي اين اپراتور 120 هزار تومان با سه درصد ماليات که در مجموع 123 هزار و 600 تومان است.
وي با اشاره به اينکه سالانه 25 ترابيت اطلاعات اروپا به آسيا از کانال سوئز صورت مي‌گيرد، گفت: با توجه به هاب منطقه شدن ايران ، در برنامه پنجم پيش‌ بيني شده است که 20 درصد ترافيک کانال سوئز از طريق ايران منتقل شود.
وي با اشاره به افتتاح درگاه بين المللي نوردوز گفت: مسير ترانزيت شمال به جنوب کامل شد که با اين افزايش ظرفيت، امکان ترافيک را خواهيم داشت.
تقي پور افزود: ظرفيت فعلي اين مسير 30 گيگابيت بر ثانيه و قابل توسعه است.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به مرحله نخست شبکه ملي ديتا اشاره کرد و گفت:‌ با اين طرح، ارتقاء ظرفيت در داخل کشور خواهيم داشت که با آغاز به کار مرحله نخست شبکه ملي ديتا، ظرفيت داخل به 470 گيگابيت بر ثانيه افزايش مي ‌يابد.
تقي ‌پور در خصوص اين که آيا اين افزايش ظرفيت، تأثيري در پهناي باند مورد استفاده کاربران دارد، گفت: اين ارتقاي ظرفيت در هسته اصلي است و براي افزايش پهناي باند کاربران، اقدامات ديگري در برنامه قرار دارد که انجام مي ‌شود.
وي با بيان اينکه روز به روز نقاط جديدتري در کشور، به اينترنت متصل مي ‌شود، افزود: ‌بسياري از روستاهاي استان آذربايجان غربي از طريق gsm روستايي به اينترنت و اينترانت متصل شده ‌اند و تعداد کاربران اينترنت هر روز بيشتر مي ‌شود.
تقي ‌پور در خصوص ميزان سرمايه ‌گذاري انجام شده در طرح شبکه ملي ديتا گفت: سرمايه ‌گذاري انجام شده در فاز نخست بيش از 35 ميليارد تومان بوده است که براي مجموع طرح چهار و يا پنج برابر اين مبلغ خواهد بود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره پيش‌ بيني سرانه پهناي باند هر نفر، گفت: در برنامه پنجم سرانه پهناي باند کشور براي هر نفر پيش ‌بيني شده است، اما دو نکته بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي گفت: نکته اول در خصوص چگونگي محاسبه کاربران است و دوم اينکه از پهناي باندي که تهيه مي ‌شود چگونه استفاده خواهد شد.
تقي‌ پور افزود: در حال حاضر در بسياري از خطوط استان ها نيز 40 يا 50 درصد ظرفيت خطوط اينترنت پرسرعت پر است و در برخي استان ها بيش از 50 درصد ظرفيت ايجاد شده، خالي است.
وي گفت: با راه‌ اندازي شبکه دسترسي پيش‌ بيني مي‌کنيم، پهناي باند براي هر کاربر به طور ميانگين چهار مگ يا حداکثر 20 مگ باشد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در خصوص مسئله اينترنت پاک نيز گفت: موضوع اينترنت پاک يک ايده که نيازمند نظريه‌ هاي بسيار قوي است.
وي تأکيد کرد: هسته اوليه کار آغاز و چندين اتاق فکر نيز براي چگونگي انجام اين کار تشکيل شده است. تقي‌ پور از شهروندان خواست اگر در اين خصوص نظري دارند با مراجعه به سايت سازمان فناوري اطلاعات ايران نظر خود را براي ما ارسال کنند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه ايران نخستين کشوري است که اين ايده را اجرايي مي‌کند، گفت: اين ايده مورد استقبال کشورهاي مسلمان از جمله مالزي و کشورهاي حوزه خليج فارس واقع شده است.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها