ايرانسل روي NFC سرويس پرداخت عرضه مي‌كند

تاریخ ارسال خبر : 1391 شهریور        تعداد مشاهده : 6610
0 - 0
ايرانسل روي NFC سرويس پرداخت عرضه مي‌كند

 

 

NFC World اعلام كرد ایرانسل، دومین اپراتور تلفن همراه کشور به همراه شرکت توسعه فناوری‌های هوشمند اتیک پارس و بانک پاسارگاد سرویس‌های مبتنی بر NFC را به بازار ایران عرضه می‌نماید.
به گزارش عصر ارتباط، این سیستم ارائه شده از سوی ایرانسل و اتیک این امکان را به مشتریان می‌دهد تا با استفاده از یک حساب اعتباری روی کیف پول موبایل NFC خود امکان نقل و انتقال پول از حساب بانکی یا پرداخت از طریق کارت‌خوان‌ها را در اختیار داشته باشند.


بهرام احسان‌دوست مدیر پروژه شرکت توسعه فناوری‌های هوشمند اتیک پارس با اعلام این خبر به NFC World گفت: «در صورت نیاز، امکان بازگردان پول از کیف پول موبایل به حساب بانکی فراهم شده است.»


پرداخت خریدهای خرد همچون بلیت اتوبوس در شهرهای مشهد و اهواز جایی که اتیک کارت‌های هوشمند سیستم‌های بلیت حمل و نقل عمومی را فراهم کرده است و خرید از ماشین‌های فروش با استفاده از این سرویس ممکن می باشد.


فناوری NFC یک ارتباط رمزگذاری شده بی‌سیم با برد کوتاه در فاصله 4 سانتی‌متر و کمتر است که در باند فرکانسی 56/13 مگاهرتز توانایی تبادل اطلاعات با سرعت 424 كيلوبيت را دارد.


NFC قادر است با کارت‌های هوشمند غیرتماسي موجود و همچنین سایر دستگاه‌های مجهز به NFC ارتباط برقرار کرده و به راحتی به تبادل اطلاعات با آنها بپردازد و با زیرساخت‌های موجود پرداخت غیرتماسی مورد استفاده در سامانه حمل و نقل عمومی و پرداخت‌های خرد سازگار است.


اين فناوري به طور اختصاصی برای کار در گوشی‌های تلفن همراه طراحی شده و قابلیت استفاده به جای کارت‌های غیرتماسی موجود را داراست و مي‌توان از آنها دقیقا همانند کارت‌های موجود برای پرداخت‌های خرد استفاده کرد. می‌توان از این فناوری به عنوان یک قرائت‌گر برچسب‌های غیرفعال RFID نيز استفاده نمود.

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها