اظهار تمایل ZTE برای حضور در اپراتور سوم و ورود گوشیهای ZTE به ایران

تاریخ ارسال خبر : 1389 خرداد        تعداد مشاهده : 7130
0 - 0
اظهار تمایل ZTE برای حضور در اپراتور سوم و ورود گوشیهای ZTE به ایران

 

مدیر شرکت چینی "ZTE " در مورد همکاری با اپراتور سوم موبایل ایران به برگزاری مناقصه از سوی مسئولان شرکت تامین تله کام اشاره کرد و گفت: برای نصب تجهیزات شبکه موبایل نسل سوم در این مناقصه که شرکت چینی هوواوی و اریکسون و نوکیا هم حضور داشتند شرکت کرده ایم.


به گزارش مهر، گو لیمینگ (Guo Liming) در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: شبکه اپراتور سوم موبایل به صورت پایلوت در تهران راه اندازی شده و این اپراتور قصد دارد در فاز اول در 9 شهر ایران تجهیزات نصب کند.
وی ادامه داد: اپراتور سوم موبایل ایران برای نصب تجهیزات شبکه درصدد انتخاب پیمانکار است و برای این منظور نیز مناقصه ای برگزار کرده که هم اکنون در مرحله ارزیابی فنی قرار دارد.
 
گوشی های هوشمند ZTE در بازار ایران
 
مدیر شرکت چینی ZTE در ایران از برنامه این شرکت برای واردات گوشی موبایل به ایران خبر داد و گفت: گوشیهای متنوع ZTE با قیمت های مختلف به زودی وارد بازار ایران می شود و ZTE قصد دارد مدلهای جدید گوشیهای هوشمند را راهی بازار ایران کند.
 
وی با بیان اینکه تاکنون 10 هزار گوشی با این برند وارد کشور ایران شده است گفت: این گوشیها که توسط واسطه ها وارد ایران شده کیفیت لازم را نداشته و از محصولات درجه پایین ZTE است. به همین دلیل مورد استقبال چندانی از سوی مردم قرار نگرفته است.
 
گو لیمینگ ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام شده گوشیهایی که قرار است به زودی به صورت رسمی وارد بازار ایران شوند دارای کیفیت بالایی بوده و توانایی رقابت با برندهای مطرح را دارد. البته قبل از واردات این گوشیها، برنامه ریزی برای جاانداختن این برند میان مردم ایران نیز در دستور کار قرار می گیرد.

 
همکاری ZTE با تولیدکنندگان داخلی گوشی
 
مدیر ZTE با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با چند شرکت تولید کننده موبایل در ایران اظهار داشت: بحث همکاری برای تولید گوشی در ایران از جمله طرحهای تجاری ZTE است اما مذاکرات انجام شده با تولیدکنندگان ایرانی هنوز نهایی نشده است.
 
وی در مورد همکاری با اپراتورهای موبایل برای استفاده مستقیم کاربران از این گوشیها نیز گفت: بسیاری از اپراتورهای مطرح دنیا مانند وودافون از گوشیهای ZTE  استفاده می کنند و ZTE رتبه ششم تولید گوشی موبایل را در دنیا دارد اما با وجودی که در ایران با اپراتورهای اول، ایرانسل و تالیا برای استفاده مستقیم کاربران از این گوشیها وارد مذاکره شده ایم تاکنون به نتایج مثبتی در این زمینه نرسیده ایم.
 
گو لیمینگ ادامه داد: در طرح تجاری اپراتورهای تلفن همراه ایرانی هنوز ارتباط مستقیم میان اپراتور و کاربر آنچنان که باید جا نیافتاده است.

 
پیشنهاد استفاده از شبکه های IMS به جای NGN
 
مدیر شرکت ZTE  که حدود 10 سال است یکی از وندورهای شبکه مخابرات ایران است با اشاره به فعالیت این شرکت در بخش تولید تجهیزات مخابراتی بی سیم و باسیم و سرویسهای ارزش افزوده ادامه داد: ZTE حدود 10 درصد بازار مخابراتی ایران را در دست دارد و امیدوار است با ارتقای پروژه های خود این سهم را به 30 درصد افزایش دهد.


وی با بیان اینکه راهکارهای جدیدی در زمینه پیاده سازی تکنولوژی های جدید شبکه مخابرات و توسعه آن به مسئولان مخابرات ایران پیشنهاد داده ایم خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران درصدد گذار از شبکه های فعلی به نسل آینده شبکه های مخابراتی (NGN) است اما ما به عنوان یک راهکار پیشنهاد داده ایم که تکنولوژی IMS را که به مراتب جدیدتر از NGN است جایگزین شبکه های فعلی مخابرات کنند.
 
گو لیمینگ افزود: در حال حاضر دو پروژه IMS  (شبکه مبتنی بر مالتی مدیا) در حال راه اندازی در ایران داریم که مربوط به شبکه وایمکس اپراتور مبین نت و اپراتور اسپادان است.
 
وی با بیان اینکه شبکه های پیاده سازی شده NGN در ایران قابل ارتقا به شبکه های IMS است افزود: نزدیک به 3/1 میلیارد مشترک دردنیا از شبکه های NGN استفاده می کنند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها