رگولاتور: كاهش خطر تشعشعات تلفن همراه با نزديك شدن موبايل و آنتن

تاریخ ارسال خبر : 1389 بهمن        تعداد مشاهده : 6446
0 - 0
رگولاتور: كاهش خطر تشعشعات تلفن همراه با نزديك شدن موبايل و آنتن

 

 

ICTna.ir - معاون وزير ارتباطات گفت: با افزايش تعداد آنتن‌ها در شهر و در نتيجه كاهش فاصله موبايل و آنتن احتمال مضر بودن تشعشعات تلفن همراه كاهش مي‌يابد.


به گزارش آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) دکتر كرم‌پور در مراسم امضاي تفاهم‌نامه ميان سازمان تنظيم مقررات ارتباطات راديويي و سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، ضمن مرور وظايف رگولاتوري و آنچه رگولاتوري در زمينه استاندارد سازي تجهيزات مخابراتي و ارتباطاتي انجام داده اظهار داشت: تاكنون وظيفه استاندارد سازي تجهيزات مخابراتي و ارتباطي بر عهده سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي بوده است و اين سازمان از آغاز فعاليت خود تاكنون آزمايش‌هاي بسياري را در اين زمينه انجام داده است.


وي ادامه داد: در اين رابطه آزمايشگاه‌هاي مجهزي تحت نظر رگولاتوري فعاليت مي‌كنند كه آزمايش و تست تجهيزات از لحاظ مختلف در اين آزمايشگاه‌ها انجام مي‌شود.


رئيس سازمان تنظيم مقررات با مقايسه آمار چند ساله اخير از حجم مورد آزمايش قرار گرفته گفت: در سال 89 نسبت به سال‌هاي گذشته تجهيزات بيشتري توسط آزمايشگاه‌هاي رگولاتوري تست و بررسي شده است كه بيشترين تجهيزات مورد آزمايش قرار گرفته شامل تجهيزات بي‌سيم IP-FON آنتن‌هاي تلفن بي‌سيم و تجهيزات مخابراتي است.


دکتركرم‌پور همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شايعات مضر بودن تشعشعات تلفن همراه و آنتن‌هاي موبايل خاطرنشان كرد: تاكنون حتي يك مورد گزارش از اينكه تشعشعات راديويي استاندارد موجب بيماري شخصي شده باشد، نداشته‌ايم.
وي ادامه داد: در اين رابطه در هفته جاري سميناري با همكاري وزارت بهداشت و سازمان انرژي اتمي برگزار مي‌شود كه بحث اساسي آن استاندارد سازي تشعشعات تلفن همراه و آنتن‌هاي موبايل است.


رئيس سازمان تتظيم مقررات و ارتباطات راديويي خاطرنشان كرد: به يقين مي‌توانيم بگوييم در زمينه تشعشع راديويي هر چه فاصله دستگاه گيرنده از آنتن‌ كمتر باشد به عبارتي در حوزه تلفن همراه هر چه گوشي و آنتن به هم نزديك‌تر باشند سلامتي بيشتري را تظمين مي‌كند.


كرم‌پور تاكيد كرد: اين امر به اين دليل است كه قدرت تشعشع كمتري براي برقراري ارتباط ميان فرستنده و گيرنده سينگال برقرار مي‌شود و دستگاه موبايل براي برقراري ارتباط با آنتن به توان كمتري نياز دارد.


این گزارش می افزاید: در تفاهم‌نامه مبادله شده ميان سازمان تنظيم و مقررات و ارتباط راديويي و سازمان استاندارد 2 سازمان براي استفاده بهينه از توانمندي‌هاي علمي، فني و پژوهشي در زمينه تدوين استانداردها در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات و ثبت OID توافق كردند كه بر اساس اين تفاهم‌نامه پيگيري و تسريع در خصوص پذيرش استانداردهاي بين‌المللي به عنوان استاندارد ملي و تحقيق و بررسي و تدوين استانداردهاي مورد نياز در سطح ملي و نيازهاي موجود به سازمان تنظيم مقررات سپرده شود.


همچنين بر اساس اين تفاهم نامه سازمان تنظيم مقررات به عنوان نهاد ملي ثبت بين المللي OID مورد پذيرش طرفين قرار گرفت.

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها