نحوه استفاده از تلفن‌همراه در فضا بررسی می‌شود

تاریخ ارسال خبر : 1389 بهمن        تعداد مشاهده : 6256
0 - 0
نحوه استفاده از تلفن‌همراه در فضا بررسی می‌شود

 

 

ICTna.ir - تلفن‌های  همراه که این روزها دست همه  دیده می‌شوند، در هر مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و حتی در فضاهایی که بعید به نظر می‌رسد، باز هم به کار می‌روند. اما محققان دانشگاه سوری(Surrey) و آزمایشگاه فناوری‌های ماهواره‌ای سوری(SSTL) قصد دارند این دستگاه را برای نخستین بار در مکانی به کار گیرند که تاکنون هیچ کس از تلفن‌همراه در آنجا استفاده نکرده است.


به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این گروه از دانشمندان موفق به ساخت ماهواره جدیدی  موسوم به STRaND-1 شده‌اند که از اواخر سال جاری میلادی در مدار زمین قرار می‌گیرد. ماهواره STRaND-1 به منظور ایجاد تغییرات کلی در نحوه استفاده از و به کارگیری خدمات مخابراتی به فضا پرتاب می‌شود و امکان استفاده از تلفن‌همراه در فضا را نیز فراهم می‌کند.


قرار است  که برای نخستین بار یک گوشی هوشمند با این ماهواره به فضا برود تا بررسی‌های  لازم روی آن انجام شود و مشکلات استفاده از گوشی‌های زمینی در فضا  نمایان شود.


با توجه به اینکه تاکنون هیچ گوشی هوشمندی  سازگار با فضای خارج از جو زمین ساخته  نشده است، این نخستین باری است که به طور عملی یک گوشی در فضا استفاده می‌شود. برای انجام این فعالیت رایانه‌های قدرتمندی در مرکز فضایی سوری به کار گرفته‌ شده‌اند که نحوه استفاده از تلفن‌همراه در فضا را بررسی می‌کنند. این رایانه‌ها کلیه قطعات گوشی هوشمند مذکور را بررسی می‌کنند تا دریایند کدام یک از قطعات به درستی کار می‌کنند و در مقابل، فضای محیط جلوی فعالیت کدام یک از قطعات تلفن‌همراه را می‌گیرد.

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها