نظر رگولاتوري درباره‌ي قطعي خطوط تلفن بدهكار

تاریخ ارسال خبر : 1389 بهمن        تعداد مشاهده : 6506
0 - 0
نظر رگولاتوري درباره‌ي قطعي خطوط تلفن بدهكار

 

 

نظر قطعي كميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات به مخابرات ابلاغ شده كه بر اساس آن اپراتور مجاز نيست به دليل بدهي يك خط مشترك، ساير امكانات مشتركان را قطع كند و بايد صرفا همان خطي كه بدهكار است، قطع شود، آن هم در چارچوب مقرراتي كه به آن‌ها اعلام شده است.


لطف‌الله سبوحي - معاون فني و صدور پروانه‌هاي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي - در گفت‌وگو با ایسنا با بيان اين مطلب اظهار كرد: رگولاتوري در حال حاضر از مخابرات خواسته تا با توجه به شرايط رقابتي موجود و به منظور رعايت حقوق مشتركان، مفاد آيين‌نامه قرارداد اشتراك در زمينه‌هاي تلفن همراه، ديتا، ثابت و انتقال را تهيه و به سازمان ارسال كند.


او تصريح كرد: اين موضوع كه اپراتور حق ندارد به دليل بدهي يك خط مشترك ساير امكانات مشترك را قطع كند نيز در كميسيون مطرح شده و نظر كميسيون نيز اين است كه شركت مخابرات اين حق را ندارد كه به خاطر بدهي يك مشترك ساير امكانات وي را نيز قطع كند.


وي افزود: آنچه در پروانه عنوان شده تصميماتي است كه راسا توسط سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و كميسيون تنظيم مقررات گرفته مي‌شود و بايد نظر مشورتي اپراتورها نيز دريافت شود كه ما هم نظر اپراتورها را دريافت كرده‌ايم.


سبوحي اظهار كرد: نتيجه بررسي به بخش ابلاغ مي‌شود ولي نظر كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تا به اين مرحله قطعي است و اين كار صد در صد انجام خواهد شد اما انتظار داشتيم شركت مخابرات ايران كل قرارداد اشتراك خود را بازنگري كرده و براي ما ارسال كند كه همه جوانب را يكجا بررسي و در كميسيون مطرح كنيم اما در حال حاضر اين موضوع به‌صورت موردي به كميسيون ارجاع خواهد شد.


معاون فني و صدور پروانه‌هاي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در پايان اظهار اميدواري كرد كه اين موضوع تا پايان سال به نتيجه برسد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها