بازدید رگولاتور از اپراتور سوم

تاریخ ارسال خبر : 1389 بهمن        تعداد مشاهده : 6505
0 - 0
بازدید رگولاتور از اپراتور سوم

ICTna.ir - نسل سوم تلفن همراه، محيط چند رسانه اي را در اختيار مردم و مشتركان قرار مي دهد و با توجه به پايه گذاري آن بر مبناي فناوري اطلاعات، همه خدمات مربوط به شبكه فنآوري اطلاعات را عرضه خواهد كرد .
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي دكتر محمد كرم پور معاون وزير و رئيس اين سازمان در بازديد از شركت تامين تله كام، مجري اپراتور سوم تلفن همراه كشور با اعلام مطلب فوق گفت: حمايت از اپراتور ها جزء استراتژي و اصول رگولاتوري است و وجود اپراتورهاي بخش خصوصي و ايجاد فضاي رقابتي سالم در حوزه ICT فلسفه وجودي رگولاتوري را تبيين مي كند تا نهايتا هدف رضايتمندي مردم كه مهمترين وظيفه است حاصل شود.
 
وي افزود: اپراتورها بايد شش اصل رقابت، شفافيت، انصاف، عدالت، اخلاق مداري و صراحت را رعايت كرده و با رگولاتوري و مشتريان خود بر اساس اين اصول رفتار كنند.
 
دكتر كرم پور با اشاره به اينكه اين اصول در ساير كشورها نيز پايه و اساس فعاليت رگولاتوري را شكل مي دهد تصريح كرد: سازمان تنظيم مقررات با تكيه بر اين اصول فضاي رقابتي را براي اپراتورها فراهم مي كند و رعايت اين قواعد صحنه فعاليت اپراتورها را زيباتر خواهد كرد.
 
معاون وزير ارتباطات و فنآوري اطلاعات گفت: در اين زمينه پشتوانه فكري و عملياتي خوبي در رگولاتوري وجود دارد كه با استفاده از اين حمايت مي توانيد فعاليت خود را آغاز كنيد.
 
دكتر كرم پور به كار گيري نسل سوم تلفن همراه، استفاده از مالتي مديا و امكانات چند رسانه اي را از تفاوت هاي بارز اپراتور سوم در مقايسه با ساير اپراتورها عنوان كرد و افزود: برهمين اساس براي شروعي با قدرت بايد راهبردي بيانديشيد تا موفقيت اين اپراتور را در آينده تضمين كند.
 
رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي شناسايي نياز مخاطبان و اطلاع رساني دقيق از خدمات نسل سوم تلفن همراه و امكانات آن را از ضرورت هايي عنوان كرد كه زمينه موفقيت اپراتور سوم را فراهم مي كند.
وي با استقبال از تشكيل واحد رگولاتوري در اپراتور سوم گفت: اميدواريم با ارتباط مستمر با سازمان تنظيم مقررات و طبق مفاد پروانه اپراتور سوم، نسل سوم تلفن هاي همراه به شكل رسمي از خرداد سال 1390 به بهره برداري برسد.
 
ذبيح ا... فيض آبادي، مدير عامل شركت تامين تله كام (مجري اپراتور سوم) نيز در اين بازديد با ارائه گزارش اقدامات انجام شده گفت: تعامل لازم با سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي انجام شده تا اپراتور سوم شبكه تلفن همراه، در موعد مقرر فعاليت خود را آغاز كند.
 
وي افزود: تفاوت عمده نسل سوم تلفن همراه با ساير اپراتورها ارائه خدمات مبتني بر Data همچون سرويس هاي MMS و Video Call است كه نيازمند اختصاص پهناي باند و فضاي فركانسي بيشتري است و اميدواريم با حمايت رگولاتوري اين مشكلات برطرف شود.
 
فيض آبادي ضمن قدرداني از حمايت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: رگولاتوري سازماني كلان نگر و هدف گراست و ما اميدواريم با نگاه عادلانه تر فضاي مناسبي براي فعاليت اپراتور سوم فراهم شود.
 
در اين مراسم رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به همراه معاونين و برخي از مديران و اعضاي هيات مديره تامين تله كام از پروژه ساختمان مركزي و سايت اپراتور سوم بازديد كردند.
بر اساس اين گزارش مسئولان سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تا كنون از سه اپراتور تلفن همراه كشور بازديد كرده اند و بازديد از شركت هاي ISDP و PAP نيز از برنامه هاي آتي اين سازمان خواهد بود.صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها