بازار موبایل علاءالدين در آتش سوخت

تاریخ ارسال خبر : 1389 بهمن        تعداد مشاهده : 6277
0 - 0
بازار موبایل علاءالدين در آتش سوخت

پاساژ علاءالدين بامداد يكشنبه، دچار حريق شد و نيمي از مغازه‌هاي طبقه چهارم آن در آتش سوخت.


به گزارش ایسنا در ساعت 3:43 بامداد امروز(يكشنبه) آتش‌نشانان ايستگاه‌هاي 1، 46، 40 و 18 از طريق تماس تلفني در جريان وقوع آتش‌سوزي در خيابان جمهوري، نبش خيابان حافظ قرار گرفتند.


فتح‌الله تيموري، معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران حاضر در محل درباره اين حادثه گفت: آتش‌سوزي از يکي فروشگاه‌هاي طبقه چهارم اين مجتمع شروع شده و از طريق فضاهاي زير سقف که براي عبور سيستم تاسيساتي در نظر گرفته مي‌شود به سرعت در حال گسترش و سرايت به ديگر فروشگاه‌ها بود.


وي گفت: آتش‌نشانان با بکارگيري تجهيزات خاموش کننده و ايمني و تلاش همه جانبه موفق شدند شعله‌هاي آتش را مهار و آتش‌سوزي را در کمتر از 30 دقيقه کاملا خاموش کنند.


معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني افزود: آتش‌نشانان با اجراي عمليات ايمن‌سازي و بررسي همه جانبه طبقات ديگر ساختمان و اطمينان از پيشگيري از خطرات احتمالي ديگر به ماموريت خود پايان دادند.


وي با اشاره به سرعت عمل و تلاش همه جانبه آتش‌نشانان گفت: در جريان فعاليت آتش‌نشانان براي جلوگيري از گسترش شعله‌هاي آتش و خاموش کردن آتش‌سوزي دو تن از مسئولان منطقه يك و معاون فرمانده يکي از ايستگاه‌ها دچار دود گرفتگي شدند و بر اثر برخورد اجسام سنگين به گردن آنان آسيب ديدند که بلافاصله به مرکز درماني اعزام شدند.


تيموري، ساختمان اين مجتمع را ناايمن خواند و گفت: از نظر کارشناسان ايمني سازمان آتش‌نشاني اين ساختمان ناايمن است و سامانه‌هاي اعلام و خاموش کردن آتش‌سوزي موثري براي آن در نظر گرفته نشده است.


وي با اشاره به بروز سه آتش‌سوزي در اين مرکز در سال‌هاي اخير، افزود: با توجه به اينکه در اين مجتمع تجاري فروشگاه‌هاي کوچک وجود دارد و انبوهي از لوازم جانبي گوشي تلفن همراه، رايانه و لوازم صوتي به صورت ناايمن در آنها انباشته شده است، بروز يک حادثه بسيار کوچک مي‌تواند به فاجعه بزرگ با تلفات انساني و خسارت‌هاي مالي تبديل شود.


معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني تهران همچنين تصريح کرد: علاوه بر بحث چيدمان کالاها در فروشگاه‌هاي اين مجتمع، نماي کاذب شيشه‌اي فروشگاه‌ها بر ناايمني اين ساختمان افزوده است.


وي در تشريح اين مورد گفت: نماي کاذب موجب مي‌شود هر گونه آتش به صورت افقي و عمودي گسترش يابد و باعث سرايت شعله‌هاي آتش به صورت ناگهاني شود.


تيموري گفت: در اين حادثه، آتش‌سوزي در بخش مياني ساختمان رخ داده بود و چنانچه از فروشگاه‌هاي کناري مشرف به نماي کاذب رخ مي‌داد آثار تخريبي آن به علت وجود نماي کاذب يقينا بيشتر مي‌شد.


معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني تهران با بيان اينکه حدود 25 درصد از فروشگاه‌هاي طبقه چهارم اين مجتمع تحت تاثير دود، شعله و حرارت ناشي از اين آتش‌سوزي قرار گرفته‌اند و کمتر از نيمي از آنها با زيان‌هاي مالي جدي روبرو شده‌اند افزود: با تلاش آتش‌نشانان از گسترش شعله‌هاي آتش به فروشگاه‌هاي طبقات ديگر اين مجتمع جلوگيري و آتش‌سوزي در نطفه خاموش شد

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها