مدیرعامل ایرانسل:هر ۱۸ ساعت یک شهر یا دهستان و ۱۴ روستای کشور تحت پوشش ایرانسل قرار گرفتند

تاریخ ارسال خبر : 1389 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 7191
0 - 0
مدیرعامل ایرانسل:هر ۱۸ ساعت یک شهر یا دهستان و ۱۴ روستای کشور تحت پوشش ایرانسل قرار گرفتند


مدیرعامل ایرانسل: هر ۱۸ ساعت یک شهر یا دهستان و ۱۴ روستای کشور تحت پوشش ایرانسل قرار گرفتند

 

 

مديرعامل ايرانسل با ارائه‌ گزارشي از عملكرد ايرانسل در طي فعاليت خود اظهار كرد: در 40 ماه گذشته در كشور بيش از 12 هزار بي‌تي‌اس نصب شده و هرسال به‌طور متوسط بالاي 50 درصد تعداد آنها در كشور گسترش مي‌يابد.


به گزارش ايسنا دزفولي در مراسم روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي با بيان اين‌كه اكثر شهرهاي پرجمعيت كشور تحت پوشش ايرانسل قرار دارند اظهار كرد: هر 18 ساعت يك شهر و دهستان و 14 روستاي كشور تحت پوشش ايرانسل قرار گرفتند.


دزفولي در بخشي از سخنان خود به سرويس‌ها و محصولات ايرانسل اشاره كرد و سرويس‌هايي مثل بانكداري همراه و شبكه‌ اختصاصي همراه را تشريح كرد.


وي گفت: سرويسي كه در سال گذشته راه‌اندازي شد رومينگ اعتباري ايرانسل بود كه علاوه بر رومينگ سيم‌ كارت‌هاي اعتباري با 92 كشور و 151 اپراتور تلفن در سطح دنيا در حال حاضر رومينگ دارد و مشتركين اعتباري نيز با 18 كشور از اين نظر ارتباط برقرار كرده و در حال توسعه‌ي اپراتور‌هاي طرف قرار‌داد است.


وي با بيان اين‌كه بيش از 220 هزار نقطه‌ي دسترسي فروش در سراسر كشور براي ايرانسل وجود دارد اظهار داشت: ايرانسل در طول فعاليت خود اشتغالزايي در حدود 25 هزار شغل از سال 84 تا به امروز ايجاد كرده است و در 10 شهر و گستره‌ي 6 استان خدمات وايمكس را با سرعت 64 كيلوبيت بر ثانيه تا دو مگابيت بر ثانيه را ارائه مي‌دهد.


دزفولي هم‌چنين از امكان ارائه‌ي سرويس‌هاي وي‌پي‌ان و تلفن اينترنتي خبر داد و گفت: امكان ارائه‌ي اين سرويس‌ها فراهم شده و منتظر دريافت مجوز از رگولاتوري براي ارائه‌ي سرويس هستيم.


وي گفت: درآمدهاي مستقيم دولت و پرداخت‌هاي ايرانسل به دولت بيش از 4 هزار و 500 ميليارد تومان تاكنون است و در حدود 43 ماه فعاليت سالي حدود 1000 ميليارد تومان پرداختي يا درآمد‌هاي مستقيم دولت از قبل اين پروژه بود.


دزفولي اظهار داشت: از سال 2006 تا 2009 تعداد مشتركان باند پهن در دنيا حدود 6 برابر شده و ظرف 5 سال يعني از سال 2003 تا 2008 درآمد حاصل از ديتا در دنيا 7 برابر شده است.


وي گفت: نقش دولت در توسعه‌ي باند پهن بسيار مهم است و ايجاد رقابت با اعطاي پروانه‌هاي بهره‌برداري جديد در حوزه‌ي باند پهن و تخصيص بودجه براي حمايت مالي از پروژه‌هاي خارجي و مواردي از اين قبيل از جمله نقش‌هاي دولت در اين زمينه محسوب مي‌شود.


به گزارش ايسنا، دزفولي در بخش سخنان خود به نقش ايرانسل در تحقق دولت الكترونيك و شعار سال اتحاديه‌ي جهان مخابرات و بستر‌هاي ارتباطي ايرانسل براي توسعه‌ي خدمات همراه اشاره كرد.


وي گفت: وظيفه‌ي اپراتور‌ها و از جمله ايرانسل بسيار در اين زمينه مهم و حساس است.


وي گفت: ايرانسل بستر‌هاي ارتباطي لازم را براي تحقق جامعه‌ي اطلاعاتي و دولت الكترونيك فراهم ساخته و تسهيل و تسريع در تعريف و ارائه‌ي خدمات و مواردي از اين قبيل نيازمند همكاري دولت و ديگر نهادهاي كشور است.


به گزارش خبرنگار ايسنا، بعد از سخنراني مدير عامل ايرانسل اعطاي پروانه‌ي اپراتور سوم با حضور وزير رفاه و تامين اجتماعي و وزير ارتباطات به اين اپراتور به‌صورت نمادين اعطا شد و در ادامه‌ي مراسم از خانواده شهيد قندي نيز تقدير به عمل آمد.


هم‌چنين از تلاشگران عرصه‌ي ارتباطات در سال‌هاي گذشته تقدير و قدرداني به عمل آمد.


هم‌چنين از دكتر كرم‌پور رييس سازمان تنظيم مقررات، ناصر يوسف‌پور، وحيد صدوقي، دكتر سليماني به عنوان وزير پيشين ارتباطات، مهندس دزفولي مديرعامل ايرانسل، ظهوري‌فر، سعيد مهديون و محمد روح‌اللهي مدير عامل شركت مخابرات استان تهران صابر فيضي مديرعامل شركت مخابرات ايران علي مطهري به عنوان رييس كميته‌ي مخابرات كميسيون صنايع سعيد مهديون و محمد روح‌اللهي نيز تقدير و قدرداني شد.


به گزارش ايسنا، هم‌چنين در ادامه‌ي اين مراسم با رونمايي از يك تمبر از محمود هراتيان‌نژادي، دكتر داوود زارعيان و مديران روابط عمومي سابق در اين حوزه قدرداني شد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها