جزئیات هدفمندی یارانه‌ها در ارتباطات/ تعرفه‌های مخابراتی تغییر نمی‌کند

تاریخ ارسال خبر : 1389 دی        تعداد مشاهده : 6201
0 - 0
جزئیات هدفمندی یارانه‌ها در ارتباطات/ تعرفه‌های مخابراتی تغییر نمی‌کند

 

 

مشاور وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه آیین نامه ستاد عملیاتی هدفمند کردن یارانه ها در این وزارتخانه براساس بخشنامه ابلاغ شده رئیس جمهور تهیه و با تایید وزیر ارتباطات برای اجرا ابلاغ شده است گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تاثیری در تعرفه های مخابراتی ندارد.


محمد حسین پور در گفتگو با مهر در تشریح جزئیات اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تاثیر آن در خدمات ارتباطی و مخابراتی گفت: از آنجایی که در برنامه هدفمندسازی یارانه ها تصمیمی بر افزایش قیمت نیست، هدفمند کردن یارانه ها تاثیر مستقیمی بر هزینه های ارتباطی ندارد.
وی افزود: نه تنها اجرای هدفمند کردن یارانه ها، تغییری در تعرفه خطوط واگذاری و قیمت خدمات تلفن همراه، ثابت و اینترنت به همراه ندارد بلکه فرصتی نیز برای افزایش تنوع سرویس در اختیار شرکتها قرار می دهد.
 
حسین پور با بیان اینکه تغییر تعرفه خدمات ارتباطی و مخابراتی در دستور کار نیست اضافه کرد: ممکن است اپراتورها بخواهند در تعرفه برخی از خدمات خود تغییری بدهند که در این راستا باید درخواست رسمی خود را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کنند و طبق روال اداری این درخواست در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی و در صورت منطقی بودن اعلام نظر می شود.
 
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آیین نامه ستاد عملیاتی هدفمند کردن یارانه ها در این وزارتخانه را بر اساس بخشنامه ابلاغ شده رئیس جمهوری تهیه و با تایید وزیر ارتباطات برای اجرا ابلاغ کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: این ستاد که ریاست آن را شخص وزیر ارتباطات به عهده دارد برنامه ریزی و پیش بینی لازم برای اجرای مواردی از قانون هدفمند کردن یارانه ها که به وزارت ارتباطات مربوط بوده و برقیمت تمام شده خدمات و سایر هزینه ها تاثیر دارد را برعهده گرفته است.
 
به گفته حسین پور برنامه ریزی و پیش بینی های لازم برای اجرای برخی مواد قانون در خصوص خدمات پستی و توسعه خدمات الکترونیکی تعاملی با هدف حذف و یا کاهش رفت و آمدهای غیرضروری از دیگر مواردی است که در این آیین نامه مدنظر قرار گرفته است.
 
وی اظهار امیدواری کرد با شروع موفقیت آمیز طرح تحول بزرگ اقتصادی و با کمک مردم و تدابیر دولت، این طرح به بهترین نحو اجرا شود.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها