وزیر ارتباطات: محاسبه هزينه مكالمات منقطع و ناموفق تلفن‌همراه به صورت ثانيه‌اي

تاریخ ارسال خبر : 1389 آذر        تعداد مشاهده : 5935
0 - 0
وزیر ارتباطات: محاسبه هزينه مكالمات منقطع و ناموفق تلفن‌همراه به صورت ثانيه‌اي

 

 

وزير ارتباطات در خصوص محاسبه هزينه‌ تماس‌هاي ناموفق همراه اول گفت: تماس‌هاي ناموفق هزينه‌اي براي كاربر ندارد و هزينه‌ تماس‌هايي كه زير 3 ثانيه طول مي‌كشد اصلاً در فاكتور و صورتحساب مشترك محاسبه نمي‌شود.


به گزارش فارس، رضا تقي‌پور در حاشيه برگزاري پنجمين سمپوزيوم دو سالانه بين‌المللي مخابرات در جمع خبرنگاران در خصوص محاسبه هزينه‌ تماس‌هاي ناموفق توسط همراه اول، اظهار داشت: تماس‌هاي ناموفق هزينه‌اي براي كاربر ندارد، هزينه‌ تماس‌هايي كه زير 3 ثانيه طول مي‌كشد اصلا در فاكتور و صورتحساب مشترك محاسبه نمي‌شود و به تعبيري ديگر تنها براي تماس‌هايي كه موفق به حساب مي‌آيند، هزينه شارژ مي‌شود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح كرد: در جلسه با كميسيون صنايع مجلس نمايندگان از اين موضوع نگران بودند كه همراه اول در مورد مكالمه‌هاي كمتر از يك دقيقه كه به صورت ناگهاني قطع مي‌شوند هزينه يك دقيقه را محاسبه كند، كه توضيح داده شد اين موارد به صورت ثانيه‌اي محاسبه مي‌شود و محاسبه دقيقه‌اي انجام نمي‌شود.
تقي‌پور ادامه داد: در اين مورد ممكن است ادعاي ديگري مطرح باشد كه در قطع مكالمه رشته كلام از دست خارج مي‌شود و يا در مكالمات داراي اختلال سكوت كلامي رد و بدل نمي‌شود كه اين موارد را به عنوان بحثي كه بايد مطرح مي‌كرديم در كميسيون تنظيم مقررات مورد بررسي قرار گرفته و گفته‌ايم كه اگر راه‌حلي برايش وجود دارد پيشنهاد دهند تا در كميسيون بررسي شود.
وي گفت: همچنين از اپراتورها نيز خواسته شده اگر پيشنهادي دارند ارائه دهند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه كرد: اما اين روالي است كه در دنيا لحاظ مي‌شود و هنوز راه‌حل اجرايي براي آن پيش‌بيني نشده است.
تقي‌پور تأكيد كرد: در اين زمينه اگر كسي پيشنهادي دارد استقبال مي‌كنيم تا اگر مي‌شود اين موارد را اندازه گيري و لحاظ كرد و در كميسيون تنظيم مقررات حتما به آن توجه خواهيم كرد.
وي در بخش ديگري از سخنانش در خصوص راه‌اندازي موتور جست‌وجوي ملي، گفت: اطلاعاتي كه در موتورهاي جست‌وجوهاي خارجي مانند گوگل و ياهو مبادله مي‌شود، به هيچ وجه امن نيست و اين موتور جست‌وجو‌ها به يك بنگاه اقتصادي تبديل شده‌اند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: در درجه نخست كشور به يك موتور جست‌وجوي بومي نياز دارد تا امكان انتشار اطلاعات بومي توليد شده در كشور بدون سانسور در جهان ميسر شود.
تقي‌پور ادامه داد: همچنين هدف دوم از راه‌اندازي موتور جست‌وجوي ملي، رقابت با ساير موتورهاي جست‌وجوهايي است كه واقعيت‌ها را به درستي منتشر نمي كنند؛ كمااينكه متاسفانه بارها ديده شده كه بسياري از منابع داخلي كشور در موتورهاي جستجو يافت نمي‌شود كه ممكن است تمايل يا گرايش مشخصي پشت اين قضيه باشد.
وي در بخش ديگري از سخنانش در رابطه با اينترنت پاك گفت: امروز شبكه اينترنت كه با اهداف بشردوستانه و در راستاي دستيابي به اطلاعات در جهت صلح به وجود آمده است، در جهت برخي كسب و كارهاي ناپاك مورد استفاده قرار مي‌گيرد و مانند راهي است كه براي تسهيل رفت و آمد ايجاد شده اما در بطن آن قاچاق انسان صورت مي‌گيرد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اظهار داشت: ماموريت پليس افتا در وهله اول برخورد با جرايم رايانه‌ايي است و رواج كسب و كارهاي غيراخلاقي و غيرانساني نيز جزو جرم محسوب مي‌شود؛ اما پيش از انجام اين موضوع اميدواريم اين پليس بتواند جرايمي كه به‌صورت پراكنده صورت مي‌گيرد، از جمله سوءاستفاده از شبكه‌ها و مباحث مالي در حوزه رايانه را دنبال كند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها