نسخه پیامکی بورس همراه رونمایی می‌شود

تاریخ ارسال خبر : 1389 آذر        تعداد مشاهده : 6199
0 - 0
نسخه پیامکی بورس همراه رونمایی می‌شود

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:سامانه بورس همراه در همایش ملی "نقش بازار سرمایه در تامین مالی" که 29 آذر در تهران برگزار می‌شود، رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،سعید مستشار با بیان مطلب بالا گفت: براساس توافقات صورت گرفته، ذخیره کردن این نرم‌افزار رایگان بوده و امکان استفاده از آن برای عموم وجود دارد.
وی  با اشاره به اینکه کاربران فقط باید هزینه پیامک‌های ارسالی خود را پرداخت کنند، تصریح کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با مخابرات، هزینه پیامک‌های ارسالی کاربران بر روی قبوض تلفن همراه محاسبه می‌شود.
مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با تاکید بر اینکه استفاده از این نرم‌افزار نیازی به هزینه شارژ اولیه ندارد، تصریح کرد: در فاز اول، نسخه پیام کوتاه این نرم‌افزار رونمایی می‌شود و با فاصله کمی، نسخه مبتنی بر GPRS به بازار عرضه خواهد شد.
مستشار خاطرنشان کرد: کاربران با ارسال یک پیام کوتاه می‌توانند آخرین اطلاعات یک شرکت خاص یا اطلاعات بازار را دریافت کنند.
وی درباره یکی دیگر از ویژگی‌های این سامانه، گفت: چنانچه سهام شرکت جدیدی در بازار عرضه شود، شرکت‌های جدید هم در لیست قرار گرفته و اطلاعاتشان به روز می‌شود.
مستشار گفت: با توافق صورت گرفته بین سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در فاز دوم، اطلاعات سهام‌داری خود افراد هم پیاده‌سازی شده و سهام‌داران می‌توانند سبد سهام خود را مشاهده کنند.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار یادآور شد: البته در حال حاضر هم سهام‌داران می‌توانند پرتفوی دلخواه را تشکیل داده و به صورت لحظه‌ای، نوسان ارزش کل سبد و همچنین ارزش سهام موجود در سبد را براساس دامنه هشدار تعریف شده، مشاهده و هشدارها و پیغام‌های موردنیاز را به طور خودکار دریافت کنند.
وی در ادامه تشریح ویژگی‌های سامانه همراه اول خاطرنشان کرد: مباحث آموزشی هم در این سامانه دیده شده است و همچنین بیش از 500 مورد، مانند پیغام‌های ناظربازار، NAV لحظه‌ای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، برترین‌های بازار (بیشترین افزایش و کاهش قیمت، بهترین عرضه و تقاضا، افزایش و کاهش ارزش بازار، نمادهای پربیننده در سامانه)، مقدار شاخص‌ها، حجم و ارزش معاملات، ارزش کل بازار و ... از طریق بورس همراه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها