وزارت صنایع: کاهش تعرفه واردات موبایل به نفع قاچاقچیان است!

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6178
0 - 0
وزارت صنایع: کاهش تعرفه واردات موبایل به نفع قاچاقچیان است!

 

 

مدیر کل صنایع برق، فناوری اطلاعات و فلزی وزارت صنایع معتقد است، کاهش تعرفه واردات موبایل، هزینه قاچاق را کاهش می‌دهد و به نفع قاچاقچیان است‌.


محمود لیائي با اشاره به خبر کاهش 15 درصدی تعرفه واردات موبایل، اظهار داشت: در جلسه‌ دو هفته پیش با نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت ارتباطات، تعیین تعرفه واردات گوشی منوط به تعیین تکلیف طرح رجیستری گوشی‌های وارداتی شد. وی افزود: در صورتی که تعرفه واردات گوشی کاهش یافته باشد، این مساله خلاف توافق صورت گرفته در جلسات قبلی است. به گفته لیائی کاهش تعرفه واردات موبایل، هزینه قاچاق را کاهش می‌دهد و اگر تاکنون قاچاقچیان برای قاچاق گوشی هزینه 5 درصدی را به صاحبان کالا پرداخت می‌کردند، حال با کاهش تعرفه، هزینه 2 درصدی را پرداخت می‌کنند.
شهروندان از نصب آنتن‌هاي BTS ممانعت مي‌كنند
معاون فني و مهندسي شركت ارتباطات سيار ايران گفت: در حال حاضر مشكلاتي به لحاظ آنتن‌دهي و نصب آنتن‌هاي BTS در مناطق شمالي تهران يعني مناطق يك و دو و اطراف نياوران داريم. حسن رضوي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران‌، اظهار كرد: در اين مناطق براي نصب آنتن‌ با مالكان مشكل داريم؛ زيرا شهرونداني كه در آن مناطق زندگي مي‌كنند، به لحاظ مالي مشكلي ندارند و تمايلي نيز براي نصب آنتن و دريافت اجاره نصب آن نشان نمي‌دهند.
رضوي با بيان اينكه در بعضي شهرها مخصوصا تهران مردم نگران تشعشعات آنتن‌هاي BTS هستند، گفت: با دانشگاه‌هاي صنعتي شريف و اميركبير درخصوص اندازه‌گيري تشعشعات قرارداد، مطالعات گسترده‌اي انجام داديم كه نتايج اين تحقيقات نشان مي‌دهد، تشعشعات خطري ندارند. وي با بيان اينكه با وجود نداشتن خطر تشعشعات آنتن‌هاي BTS هنوز بسياري شهروندان از نصب آنتن‌ها ممانعت مي‌كنند، تاكيد كرد: مشتركان و مردم اگر ارتباط خوب و بدون اختلال مي‌خواهند بهتر است با ما همكاري كنند تا ما نيز هر چه سريع‌تر سايت‌ها را نصب كنيم.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها