صدوقی: همراه اول سهامي عام شد

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6515
0 - 0
صدوقی: همراه اول سهامي عام شد

 

 

مديرعامل شركت ارتباطات سيار ايران، گفت: همراه اول حداكثر طي دو ماه آينده به فرابورس خواهد رفت و سهام اين شركت به صورت خرد فروخته خواهد شد تا مردم عادي بتوانند سهام آن را خريداري كنند.


به گزارش فارس، وحيد صدوقي در نشست خبري خود با خبرنگاران در اتاق خبر همراه اول در نمايشگاه تله‌كام، در خصوص سرويس‌هاي جديد عرضه از سوي همراه اول در نمايشگاه، گفت: يكي از نگراني‌هاي هميشگي مشتركان تلفن‌همراه در سفرهاي خارج كشور، گم‌شدن و به سرقت رفتن گوشي‌ است كه به دليل هزينه بالاي رومينيگ ضرر زيادي را به مشترك تحميل مي‌كند.


* تغيير وديعه به اعتبار براي مسافران خارج از كشور


وي ادامه داد: به همين منظور در شركت ارتباطات سيار راه حلي براي اين موضوع تدبير شده كه وديعه مشتركان تلفن‌همراه به محض خروج از كشور به اعتبار تغيير مي‌كند و هزينه مكالمات نيز از اين اعتبار كسر خواهد شد؛ پس از بازگشت به كشور، وديعه مشترك به حالت اوليه بازخواهد گشت و مشترك بايد با پرداخت مبلغ استفاده شده مجددا ميزان وديعه را به حد اوليه برساند.
وي افزود: اين سرويس هنوز عملياتي نشده است و اجراي آن در حداقل سه ماه آينده انجام خواهد شد.


* همراه اول سهامي عام شد


صدوقي در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص آماده شدن همراه اول و تغيير اساسنامه شركت براي ورود به بورس، گفت: اساسنامه شركت ارتباطات سيار از سهامي خاص به سهامي عام تغيير كرد و هم‌اكنون نيز اين اساسنامه به تصويب رسيده است.
وي گفت: عرضه همراه اول قطعا در فرابورس خواهد بود و در ابتدا 10 درصد از سهام شركت فروخته خواهد شد و مشخص نيست در نهايت چه ميزان سهم عرضه شود.
مديرعامل شركت ارتباطات سيار تاكيد كرد: سهام همراه به صورت بلوكي فروخته نخواهد شد و فروش به صورت خرد است تا مردم عادي بتوانند سهام اين شركت را خريداري كنند.
صدوقي همچنين افزود: همراه اول حداكثر طي دو ماه آينده به فرابورس خواهد رفت.


* حمايت همراه اول از شركت هاي نوآور


مديرعامل شركت ارتباطات سيار افزود: در نمايشگاه تله‌كام يازدهم همراه اول گلچيني از شركت‌هايي كه حرفي براي گفتن داشته‌اند را به نمايشگاه‌ آورده است و 27 شركت فعال در زمينه سرويس‌هاي ارزش افزوده، بعد از ارزيابي‌ با هزينه همراه اول و يا هدف حمايت از شركـت‌هاي نوآور به نمايشگاه راه يافته‌اند.
صدوقي خاطر نشان كرد: همچنين 32 شركت بين‌المللي فعال در زمينه‌ي سرويس‌هاي ارزش افزوده، از طريق فراخوان اعلام شده، خود را به ما معرفي كردند و پس از ارزيابي‌هاي لازم در نهايت شركت‌هايي از كشورهاي ايتاليا، آلمان، يونان و پرتغال در نمايشگاه حضور يافتند كه سرويس‌هايي از جمله سرويس مسيريابي و تعيين موقعيت توسط اين شركت‌ها ارائه شده است.


* 10 درصد تخفيف مكالمات براي مشتركان دائمي همراه اول در نمايشگاه


صدوقي همچنين با اشاره به سرويس منطقه طلايي همراه اول، اظهار داشت: مشتركان واقع در محدوده سرويس منطقه ويژه، مي‌‌توانند از درصدي تخفيف در مكالمات خود استفاده كنند؛ همچنين مشتركان اعتباري همراه اول در محدوده نمايشگاه در صورت تماس با سيم‌كارت‌هاي اعتباري و دائمي همراه اول، از 10 درصد تخفيف بهره‌مند مي‌شوند.
وي ادامه داد: اين سرويس در حال حاضر تنها براي مشتركان اعتباري و در محدوده نمايشگاه فعال است و در آينده نزديك راه‌اندازي خواهد شد.


* عرضه عمومي سرويس هشدار تماس‌هاي ناموفق


مديرعامل شركت ارتباطات سيار ايران از راه‌اندازي سرويس هشدار براي تماس‌هاي ناموفق خبر داد و گفت: در اين سرويس اگر در زمان تماس، دستگاه تلفن مشترك خاموش يا در محدوده غير پوشش باشد، اطلاعات تماس ناموفق به وسيله يك پيامك براي مشترك ارسال مي‌شود.
وي افزود: اين سرويس در نمايشگاه معرفي شده و بعد از نمايشگاه نيز به صورت تجاري عرضه خواهد شد.


* بانكداري همراه راه‌حل بانكداري در نقاط محروم


صدوقي با اشاره به راه‌اندازي سرويس بانكداري همراه (جيرينگ) گفت: تمامي بانك‌هاي كشور با هم يك ميليون pos دارند در حالي كه با سرويس جيرينگ همراه اول، هر تلفن‌همراه در دست يك مشترك يك pos است و امكان انجام تمامي امور بانكي را براي مشترك فراهم مي‌كند.
وي ادامه داد: براساس تجربه سرويس بانكداري همراه، در مناطق محروم و به‌دور از دسترسي به شبكه بانكي بسيار كارگشا بوده است.


* سيم‌كارت‌هاي قاصدك و امين سرانجام عرضه شد


مديرعامل شركت ارتباطات سيار ايران با اعلام خبر عرضه سيم‌كارت‌هاي قاصدك (سيم‌كارت پيامك) و امين (سيم‌كارت ديتا) گفت: نظر رگولاتوري اين بود كه عرضه سيم‌كارت‌هاي قاصدك و امين بايد جز تعداد مشتركان همراه اول باشد كه در نهايت اين امر را قبول كرديم و اين دو سيم‌كارت‌ پس از نمايشگاه به بازار عرضه خواهد شد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها